Sužaidę vieną tobulą kėlinį, Lietuvos rinktinės krepšininkai vėliau stabtelėjo, tačiau vis tiek iškovojo įtikinamą pergalę. Antrose Europos krepšinio čempionato rungtynėse mūsiškiai 95:75 (32:15, 22:16, 18:24, 23:20) įveikė Čekijos rinktinę ir užsitikrino vietą kitame etape.

Mūsiškiams tai buvo antra pergalė C grupėje ir nepriklausomai nuo paskutinių rungtynių prieš Vokietiją baigties jie pateks į antrą etapą.

[image=7924 left Sėkmingai į žaidimą įsijungęs Jonas Mačiulis susimušė nugarą ir antroje dvikovos dalyje nerungtyniavo]Žaibiškos lietuvių atakos čekus nuo kelio nušlavė jau pirmosiomis dvikovos minutėmis. Darjušas Lavrinovičius per kiek daugiau nei 3 minutes pelnė 8 taškus ir Lietuvos rinktinė išsiveržė 15:8. Sužaidus 7 minutes pirmajame kėlinyje mūsiškiai pirmavo jau 24:10 ir čekai nebesugebėjo atsitiesti po šio smūgio.

Anksti įgiję triuškinamą persvarą, Lietuvos rinktinės treneriai antrajame kėlinyje leido sau paeksperimentuoti. Šį ketvirtį rinktinė pradėjo lengvu penketu ir mobiliu penketu – Ramūnas Šiškauskas, Simas Jasaitis, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza ir Darius Songaila.

Vos kelias minutes aikštėje praleidęs Mačiulis buvo grubiai sustabdytas ir skaudžiai nusileido ant parketo, taip susimušdamas nugarą. Nors kėlinio pabaigoje jis grįžo į aikštę, tačiau po ilgosios pertraukos ant atsarginių žaidėjų suolo sėdėjo su šlepetėmis ir daugiau aikštėje nebepasirodė.

Mačiuliui palikus aikštę, Europos čempionate debiutavo Giedrius Gustas. Nors susitikimą jis pradėjo klaida, tačiau netrukus pataikė iš vidutinio nuotolio ir perėmęs kamuolį greitą ataką užbaigė dėjimu.

Trečiojo kėlinio pradžioje Ramūno Butauto auklėtiniai įgijo didžiausią pranašumą rungtynėse (58:33) ir tada sustojo. Čekai kelių minučių atkarpą laimėjo 15:2 ir skirtumas sumenko iki 12 taškų – 60:48.

Visgi labiau priartėti čekams nepavyko. Iš toli įsimėtė Kleiza, Kšyštofas Lavrinovičius ir Jasaitis, taip padedami savo komandai susigrąžinti 20 taškų persvarą.

Lietuva: Kšyštofas Lavrinovičius 22 taškai (20 minučių, 4/4 tritaškių), Linas Kleiza 14, Darjušas Lavrinovičius 12, Šarūnas Jasikevičius 10, Ramūnas Šiškauskas ir Simas Jasaitis po 9, Darius Songaila 6, Rimantas Kaukėnas ir Giedrius Gustas po 4, Jonas Mačiulis 3, Robertas Javtokas 2, Paulius Jankūnas 0.

Čekija: Jiri Welschas 18, Petras Benda 14, Lubošas Bartonas 13.