Nuotr.: The Canadian Press/PA Images - Scanpix
Nuotr. The Canadian Press/PA Images - Scanpix

Trečiąją pergalę paeiliui NBA lygoje iškovojo lietuvio Jono Valančiūno atstovaujama Toronto „Raptors“ (35-24) ekipa, kuri namuose 112:106 (25:28, 28:24, 29:28, 30:26) palaužė Portlando „Trail Blazers“ (24-34) krepšininkus.

33
30
64%
9/14
94%
15/16

Valančiūnas aikštėje praleido 22 minutes, per kurias spėjo pelnyti 15 taškų (7/8 dvit., 1/2 baud.), atkovoti 7 kamuolius, atlikti vieną rezultatyvų perdavimų, kartą blokuoti varžovų metimą, kartą suklysti bei tris kartus pažeisti taisykles. Vidurio puolėjo +/- rodiklis šiąnakt buvo antras geriausias ekipoje. Lietuviui būnant aikštėje „Raptors“ tą atkarpą įmetė 6 taškais daugiau nei varžovai.

Aikštės šeimininkai susitikimą pradėjo kiek apsnūdę. Tuo pasinaudoję „Trail Blazers“ krepšininkai antrojo ketvirčio viduryje susikrovė dviženklį pranašumą (48:36).

Visgi antrąjį kėlinį „Raptors“ užbaigė spurtu 15:2 ir po Cory Josepho metimo ilsėtis į ilgąją rungtynių pertrauką ekipa išėjo turėdama minimalią persvarą (53:52).

Antrąją susitikimo pusę „Raptors“ pradėjo pelnydami 6 taškus be atsako. Svečiai iš Portlando likus 4 minutėms iki mačo pabaigos šeimininkų pranašumą ištirpdė iki 2 taškų (96:98), tačiau rungtynių galutinai perlaužti nesugebėjo.

Mačo nugalėtoją nulėmė puikiai rungtynių pabaigoje žaidęs DeMaras DeRozanas. Gynėjas agresyviai atakavęs krepšį dažnai ėjo prie baudų metimo linijos, nuo kurios metė beveik be klaidų.

Nepaisant puikaus pataikymo, Valančiūnas visą ketvirtąjį kėlinį praleido ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Tai buvo jau 24-asis susitikimas šį sezoną, kuomet DeRozanas pelno bent 30 taškų.

Antrąjį mačą paeiliui dėl riešo traumos praleido pagrindinis „Raptors“ įžaidėjas Kyle'as Lowry.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 33 (15/16 baud.), Serge'as Ibaka 18 (10 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 15 (7/8 dvit., 7 atk. kam.), Cory Josephas 14 (6 rez. perd.).

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 28 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Moe Harklessas 18, C.J. McCollumas 17, Al-Farouqas Aminu 13 (8 atk. kam.).