Suklydę mažiausiai šiame Europos čempionate, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės krepšininkai šventė 5 pergalę iš eilės. Lietuviai 88:73 (19:18, 29:14, 20:28, 20:13) nugalėjo Prancūzijos rinktinę.

Iki tol per rungtynes prarasdavę vidutiniškai po 14 kamuolių, šįkart mūsiškiai suklydo vos 9 kartus, be to išjungė iš žaidimo antrą pagal rezultatyvumą pirmenybių žaidėją ir sutraiškė geležinę prancūzų gynybą.

Tony Parkeris, pagrindinis prancūzų variklis, iki tol per mačą rinkdavęs vidutiniškai po 25 taškus, šįkart buvo visiškai uždarytas. Jis pelnė 11 taškų, tačiau dažnai nerasdavo kelių veržtis po krepšiu.

[image=7987 left Jasikevičius pelnė 14 taškų ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus]Negalėdami veržtis po krepšiu, prancūzai net 36 kartus atakavo iš trijų taškų zonos - dvigubai daugiau nei lietuviai. Tai taip pat atspindi puikiai lietuvių atliktus namų darbus gynyboje.

Tuo tarpų pačių prancūzų gynyba braškėjo. Iki šiol per mačą vidutiniškai praleisdavę vos po 65 taškus, šįkart jie leido lietuviams surinkti 88 taškus.

Iškovoję ketvirtą įskaitinę pergalę, lietuviai F grupėje užsitikrino mažiausiai antrą vietą. Tai reiškia, kad ketvirtfinalyje mūsiškiai išvengs susitikimo su ispanais arba rusais. Lemiamas rungtynes dėl pirmosios vietos jie žais trečiadienį su slovėnais.

Lietuva: Ramūnas Šiškauskas 19 taškų, Darius Songaila 17, Šarūnas Jasikevičius 14 (7 rez. perd.), Simas Jasaitis 13, Kšyštofas Lavrinovičius 8, Robertas Javtokas 7, Rimantas Kaukėnas 6, Darjušas Lavrinovičius ir Linas Kleiza po 2.

Prancūzija: Florentas Pietrusas 13, Tony Parkeris 11 (6 rez. perd.), Sacha Giffa ir Claude'as Ferchaudas po 8.

Lietuviai triuškinamą persvarą susikrovė antrojo kėlinio pradžioje spurtavę 17:0. Šį ketvirtį Pepe Badiane‘as pradėjo dėjimu iš viršaus taip išvesdamas savo ekipą į priekį (20:19), tačiau tada prancūzai beveik 5 minutes nepelnė nė taško, o lietuvių atakų banga buvo nesustabdoma.

Spurtą pradėjo Kšyštofas Lavrinovičius, pelnęs 7 taškus, netrukus po tritaškį įmetė Simas Jasaitis ir Šarūnas Jasikevičius, o prancūzų negelbėjo net į aikštę pailsėjęs grįžęs Parkeris – lietuvių pranašumas šoktelėjo iki 36:20.

[image=7986 right]Jasaitis tada pataikė dar vieną tolimą metimą ir greitoje atakoje pridėjo dvitaškį, taip padidindamas persvarą iki 20 taškų – 42:22.

Nors besibaigiant kėliniui prancūzai atkuto ir per paskutines 3 ketvirčio minutes pelnė 10 taškų, tačiau įpusėjus mačui mūsiškių persvara buvo akivaizdi – 48:32.

Trečiasis kėlinys prasidėjo nesportine Rimanto Kaukėno pražanga ir prancūzai spurtavo. Per dvi minutes be atsako pelnę 10 taškų jie priartėjo iki 42:48, o netrukus po Yakhoubos Diawaros tritaškio komandas skyrė vos 5 taškai – 45:50.

Lietuvių taškų badą nutraukė Ramūnas Šiškauskas, pataikęs iš toli ir padidinęs pranašumą iki 8 taškų. Nors netrukus Songaila buvo nubaustas nesportine pražanga, tačiau įsimėtęs Šiškauskas pelnė 7 taškus iš eilės ir mūsiškių persvara šoktelėjo iki 65:52.

Visgi besibaigiant kėliniui prancūzai greitomis atakomis sugebėjo priartėti iki 8 taškų (60:68).

Ketvirtas kėlinys prasidėjo Jasikevičiaus tritaškiu ir skirtumas vėl perkopė dviženklį. Nors Parkerio tritaškis dar buvo priartinęs prancūzus iki 66:75, tačiau Songailos dvitaškis ir Jasikevičiaus baudos vėl atstatė pranašumą.

Kai likus žaisti kiek daugiau nei pusantros minutės Jasikevičius smeigė savo trečiąjį taiklų tritaškį ir padidino pranašumą iki 86:71, prancūzai kapituliavo – jų lyderis Parkeris buvo priverstas nuleidęs galvą sėsti ant atsarginių suolo.