Nuotr.: musukrepsinis.lt
Nuotr. musukrepsinis.lt

Baltijos taurėje paskutinę dieną Gedimino Petrausko treniruojama Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė rezultatu 69:70 (18:14, 15:17, 15:20, 21:19) nusileido Suomijos rinktinei.

Rungtynės prasidėjo žaidimu taškas į tašką ir tik kėlinio pabaigą geriau sužaidę lietuviai atitrūko 4 taškais. Antrajame kėlinyje toliau vyko atkakli kova ir po pirmosios rungtynių pusės rezultatu 33:31 vis dar pirmavo Lietuva.

Trečiajame ketvirtyje Lietuvos rinktinė buvo atitrūkusi 9 taškais, tačiau persvaros išlaikyti nesugebėjo ir prieš paskutinį rungtynių kėlinį jau 51:48 pirmavo priešininkai.

Ketvirtajame kėlinyje iki pat paskutiniųjų sekundžių vyko įtempta kova, o likus 21 sekundei po taiklaus Elvio Juozaičio metimo lietuviai įgijo vieno taško persvara. Suomijai pataikius abu baudų metimus Lietuvos rinktinė dar turėjo 8 sekundes atakai, tačiau po netaiklaus Luko Ulecko tritaškio turėjo pripažinti Suomijos rinktinės pranašumą.

Lietuvos jaunių rinktinė: E. Venskus 15 tšk., I. Sargiūnas 13 tšk., G. Vasiliauskas (9 atk. k.) ir L. Kišūnas po 10 tšk.

Suomijos jaunių rinktinė U18: M. Heinonen 23 tšk., M. Jantunen 12 tšk. (14 atk. k.), A. Gustavson 10 tšk.

Liepos 26 dieną aštuoniolikmečių rinktinė išvyksta į stovyklą Slovakijoje, kur liepos 29 prasidės Europos čempionatas.

Lietuvos merginų (U18) rinktinė draugišką turnyrą Taline baigė su dvejomis pergalėmis ir viena nesėkme. Daliaus Ubarto auklėtinės rezultatu 66:84 (28:17, 10:25, 17:17, 11:25) turėjo pripažinti Suomijos ekipos pranašumą, kuri turnyrą baigė be pralaimėjimų.

Rungtynių pradžioje Lietuvos rinktinė spurtavo ir į priekį pabėgo net 12:0, o pirmasis kėlinys baigėsi 28:17 lietuvių naudai. Antrajame ketvirtyje geriau sekėsi priešininkėms, Suomijos rinktinė persvėrė rezultatą ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 42:38.

Trečiajame ketvirtyje vyko atkakli kova ir prieš prasidedant paskutiniam kėliniui komandas vis dar skyrė 4 taškai. Paskutinės dešimt minučių sėkmingesnės buvo Suomijos rinktinei, kuri iškovojo pergalę rezultatu 84:66.

Lietuvos jaunių merginų rinktinė: L. Sakevičiūtė 12 tšk., K. Serkevičiūtė 10 tšk., L. Tamutytė 10 tšk.

Suomijos jaunių merginų rinktinė: S. Bejedi 19 tšk., L. Lahtinen 15 tšk., L. Vehka-Aho 15 tšk.

Lietuvos merginų (U18) rinktinė toliau pasiruošimą Europos čempionatui tęs stovykloje Kaune.