Paulius Jankūnas Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Elinskas
Edgaras Ulanovas Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Elinskas
Andrea Cinciarini Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Elinskas

• Svečių gretose sunkiai sustabdomas Artūras Gudaitis surinko 19 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 26 naudingumo balus

• Mindaugas Kuzminskas su 12 įmestų taškų buvo antras rezultatyviausias krepšininkas Milano ekipoje

• Andrew Goudelockas nepelnė nė taško ir sužaidė prasčiausias sezono rungtynes, surinkęs -9 naudingumo balus

• „Žalgiris“ sugriebė 49 kamuolius ir pakartojo klubo atkovotų kamuolių rekordą Eurolygoje

Kauno „Žalgiris“ (16-11) Eurolygos reguliarųjį sezoną baigs turėdamas daugiau pergalių nei pralaimėjimų. Tai – jau oficialu.

Foto galerija

Dar ne oficialu, bet Kauno klubo pasirodymas Eurolygoje veikiausiai neapsiribos tik reguliariuoju sezonu. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai antradienį namie 77:65 (17:16, 14:18, 23:16, 23:15) pranoko Milano „AX Armani Exchange“ (9-18) ir atsidūrė per plauką nuo atkrintamųjų varžybų.

Vietą kitame etape kauniečiai užsitikrintų laimėję bent kartą per likusius tris turus arba sulaukę bent vienos Tel Avivo „Maccabi“ arba Vitorijos „Baskonia“ nesėkmės. Pirmajai dar liko sužaisti trejas, o antrajai – ketverias rungtynes.

Vis tik vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius vien patekimu neapsiriboja. „Kodėl nepakovojus dėl namų pranašumo?“ – po rungtynių klausė jis.

„Žalgiris“ su Milano komanda vargo pustrečio kėlinio. 26-ąją mačo minutę po Kalebo Tarczewski dėjimo italai pirmavo 47:42, tačiau tada darbo ėmėsi Vasilije Micičius. Serbas pelnė 6 taškus, atliko rezultatyvų perdavimą ir atgaivino įstrigusį „Žalgirio“ puolimą. Aaronas White’as sulig trečiojo kėlinio sirena pataikė iš po krepšio ir „Žalgiris“ pirmavo 54:50.

White’as sėkmingą atkarpą tęsė ketvirtajame kėlinyje, kurio pradžioje jis vienas pats pranoko varžovus 10:3 ir „Žalgiris“ įgijo dviženklę persvarą – 64:53. Pabėgę per tokį atstumą, varžovams priartėti šeimininkai nebeleido.

„Atlikome tai, ką norėjome. Aikštėje dirbome sunkiau nei varžovai ir tai mums davė vaisių“, – pergalės priežastį atskleidė Jasikevičius.

16
22
8
67%
4/6

„Žalgiris“ šią savaitę žais dar vienas Eurolygos rungtynes – ketvirtadienį jų Madride laukia akistata su „Real“.

„Žalgirio“ vedliu tapo ketvirtajame kėlinyje užsiliepsnojęs Aaronas White‘as. Amerikietis pelnė 16 taškų (6/8 dvitaškių, 4/6 baudų metimų), atkovojo 8 kamuolius, blokavo metimą, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 22 naudingumo balus.

12 taškų White‘as surinko vien per ketvirtąjį kėlinį.

„Jie ir uždegė komandą tam spurtui, kuris leido laimėti rungtynes“, – apie Vasilije Micičių ir White‘ą atsiliepė komandos kapitonas Paulius Jankūnas.

Aukštaūgiui pagyrų negailėjo ir Jasikevičius, apibūdinęs jį kaip „žaidėjas, kuris turi charakterį.“

Svečių gretose blizgėjo Artūras Gudaitis. Puolėjas surinko 19 taškų (6/10 dvitaškių, 7/7 baudų metimų), sugriebė 10 kamuolių, blokavo metimą bei gavo bloką pats, išprovokavo 5 pražangas ir rungtynes baigė su 26 naudingumo balais.

Iki pakartoto karjeros rezultatyvumo rekordo lietuviui pritrūko taško, o iki naudingiausių karjeros rungtynių – 2 naudingumo balų.

Mindaugas Kuzminskas pridėjo 12 taškų, 4 atkovotus kamuolius ir surinko 10 naudingumo balų.

„Žalgiris“ taip pat užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (49-31) bei pakartojo klubo atkovotų kamuolių rekordą.

Kauniečiai 49 kamuolius buvo sugriebę 2011-12 m. sezone mače su Malagos „Unicaja“ ir 2012-13 m. sezone rungtynėse su tuometine Vitorijos „Laboral Kutxa“.

„Žalgiris“: Aaronas White‘as 16 (6/8 dvit., 8 atk. kam., 22 naud. bal.), Paulius Jankūnas 15 (6 atk. kam.), Brandonas Daviesas 11 (4/6 dvit., 4 kld., 3 per. kam.), Vasilije Micičius 9 (4/7 dvit., 1/6 baud. met.), Antanas Kavaliauskas 8 (4/6 dvit.), Kevinas Pangosas 7, Artūras Milaknis 6, Edgaras Ulanovas 3.

„AX Armani Exchange“: Artūras Gudaitis 19 (6/10 dvit., 7/7 baud. met., 10 atk. kam., 26 naud. bal.), Mindaugas Kuzminskas 12 (2/5 dvit., 2/4 trit.), Curtis Jerrelsas 10.