Nuotr.: Augustas Didžgalvis
Nuotr. Augustas Didžgalvis

Didžiąją rungtynių dalį pirmavusios Kauno „Aistės-LSMU“ triumfavo Karalienės taurės finale. Roko Kondratavičiaus auklėtinės „Siemens“ arenoje 71:61 (19:14, 15:14, 25:20, 12:13) pranoko Vilniaus „Kibirkštį“ ir kėlė į viršų pirmąjį sezono trofėjų.

18
25
60%
3/5
83%
5/6

Naudingiausia finalo krepšininke buvo pripažinta Karolina Kazočiūnaitė, kuri 13 iš 18 savo taškų surinko per trečiąjį kėlinį. 20-metė puolėja rungtyniavo 34 minutes, realizavo 2 iš 4 dvitaškių, 3 iš 5 tritaškių, 5 iš 5 baudų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas bei užfiksavo 25 balų naudingumą.

„Kibirkštis“ į Karalienės taurės finalą po dviejų MultiGyn Moterų lygos varžybų ratų žengė iš pirmosios vietos, o „Aistės-LSMU“ – iš antrosios.

Kaunietės į priekį išsiveržė nuo mačo pradžios, kai Daugilė Šarauskaitė per kiek daugiau nei tris minutes surinko 7 taškus ir „Aistės-LSMU“ buvo priekyje 9:2. Prieš ilgąją pertrauką Kauno komanda turėjo 6 taškų persvarą (34:28), bet trečiajame ketvirtyje vilnietės startavo atkarpa 12:4 ir persvėrė rezultatą savo naudai (40:38).

Visgi tada nugalėtojų gretose iššovė MVP tapusi K.Kazočiūnaitė. Ji surinko 10 taškų iš eilės, paskui pridėjo tritaškį ir Kondratavičiaus treniruojama ekipa vėl buvo priekyje dviženkle persvara (56:46). Ketvirtojo kėlinio viduryje „Aisčių-LSMU“ pranašumas po Kristinos Masionytės dvitaškio buvo rekordinis (65:50), bet vilnietės rankų nenuleido.

Gabija Meškonytė pelnė 7 taškus paeiliui, „Kibirkštis“ laimėjo atkarpą 9:2 ir dar sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (59:67), tačiau kitoje atakoje iš pradžių Milda Sauliūtė atsakė dvitaškiu, po to ir Kazočiūnaitė bei Kauno komanda išlaikė saugų atstumą (71:61).

Universalumu žibėjusi Sauliūtė per 29 minutes įmetė 16 taškų (5/8 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/3 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 ir perėmė 5 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas, 4 sykius prasižengė ir surinko 24 naudingumo balus.

Šarauskaitės sąskaitoje – dvigubas dublis: 11 taškų ir 10 atkovotų kamuolių per 30 žaidimo minučių.

„Kibirkštis“: Gabija Meškonytė 19 (9/18 metimai), Dalia Donskichytė 15 (7 rez. perd.), Morgan Pullins 12 (5/16 metimai).

„Aistės-LSMU“: Karolina Kazočiūnaitė 18 (8 atk. kam.), Milda Sauliūtė 16 (5 rez. perd., 5 per. kam.), Daugilė Šarauskaitė 11 (10 atk. kam.), Kristina Masionytė 10.