Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

„Telšių“ krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos mažajame finale po dramatiškos kovos 73:66 (26:14, 15:20, 19:18, 13:14) įveikė „Palangos Kuršius“ ir iškovojo bronzos medalius.

28
33
75%
6/8
8

Tai – istorinis pasiekimas telšiškiams, nes šio miesto klubui iki šiol dar nebuvo pavykę iškovoti NKL medalių.

Telšiškiai nuo pirmųjų minučių šovė į priekį ir po pirmojo kėlinio turėjo dviženklį pranašumą – 26:14.

Vis dėlto, vakar pusfinalyje dėl traumos savo lyderio Jaleno Riley netekę palangiškiai nepasimetė ir, antrajame kėlinyje laimėję atkarpą 11:4, sumažino atsilikimą iki trijų taškų – 34:37.

Po pertraukos Povilo Šakinio auklėtiniai stabilizavo padėtį ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo aštuonių taškų pranašumą – 60:52.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai nesudėjo rankų ir, likus šešioms minutėms iki rungtynių pabaigos, Tautvydas Paliukėnas tolimu metimu sumažino atsilikimą iki dviejų taškų – 62:64.

Lemiamomis minutėmis „Telšiai“ suaktyvino gynybą ir, laimėję atkarpą 6:1, susigrąžino apčiuopiamą pranašumą – 70:63.

Paliukėnui, likus pusantros minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, dvitaškiu metimu pavyko sumažinti atsilikimą iki keturių taškų (66:70), tačiau kitoje atakoje Ernestas Bružas smeigė tritaškį (73:66) ir įtvirtino telšiškių pergalę.

Nesustabdomai nugalėtojų gretose rungtyniavo Ovidijus Kaminskis. Puolėjas pakartojo karjeros rezultatyvumo rekordą ir per 31 minutę pelnė 28 taškus (11/15 dvit., 6/8 baud.), atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir surinko 33 naudingumo balus.

„Palangos Kuršių“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Aidas Viskontas. Gynėjas per 39 minutes pelnė 16 taškų (6/11 dvit., 1/5 trit., 1/1 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, tačiau 10 sykių suklydo bei surinko 15 naudingumo balų.

„Palangos Kuršiai“: Aidas Viskontas 16 (7 rez. perd., 10 kld.), Spenseris Mitchellas 14, Tautvydas Paliukėnas 12.

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 28 (11/15 dvit., 8 atk. kam., 7 išpr. praž., 33 naud. bal.), Juozas Balčiūnas, Deividas Rasys (8 atk. kam.), Ernestas Bružas ir Mindaugas Norkus po 8.