• Vilniaus „Rytas“ namuose 92:78 pranoko Limožo CSP

• „Rytas“ antrajame ketvirtyje turėjo 14 taškų persvara, bet ketvirtajame kėlinyje svečiai buvo sumažinę deficitą iki minimumo

• Paco Cruzas nugalėtojams pelnė 22 taškus ir surinko 25 naudingumo balus

Dėl vietos Europos taurės „Top16“ etape kovojantis Vilniaus „Rytas“ (3-4) pasiekė itin svarbią pergalę.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namuose 92:78 (21:13, 25:23, 20:24, 26:18) pranoko Limožo CSP (2-5) krepšininkus bei pasiekė antrąją pergalę paeiliui. Tiesa, tarpusavio rungtynėse sostinės ekipa pranašumo neįgavo, mat pirmąjį mačą Limože pralaimėjo 61:82.

Vilniečiai iniciatyvą savo rankose laikė nuo pat mačo pradžios ir po pirmojo kėlinio pirmavo 21:13. Antrajame ketvirtyje Deividas Sirvydis smeigė du tritaškius paeiliui ir „Ryto“ pranašumas šoktelėjo iki 14 taškų – 37:23.

Kaip bebūtų, Anthony Brownas pataikė vieną, Hugo Invernizzi – du tritaškius, o vieną iš jų su Camerono Bairstow pražanga ir po spurto 13:2 nurėžė deficitą iki 3 taškų (36:39). Vis dėlto šeimininkai pirmąją mačo pusę baigė laimėdami atkarpą 7:0 ir prieš ilgąją persvarą atstatė dviženklį pranašumą (46:36).

Po ilgosios pertraukos iniciatyvą perėmė svečiai. Anthony Browno ir Semaj Christono vedamas Limožo klubas buvo priartėjęs iki 3 taškų, tačiau pačioje trečiojo kėlinio pabaigoje Butkevičius smeigė tritaškį ir prieš lemiamą kėlinį padidino „Ryto“ persvarą iki 6 taškų (66:60).

Ketvirtajame kėlinyje po Bryanto Conklino taškų CSP deficitas sumenko iki minimumo (67:68), tačiau Paco Cruzas pataikė neįtikėtiną tritaškį su pražanga, Butkevičius įkrovė iš viršaus ir ketvirčio viduryje „Rytas“ susikrovė 9 taškų pranašumą – 79:70.

Po šio epizodo Limožo ekipa paprašė minutės pertraukėlės, tačiau rungtynių perlaužti nebesugebėjo. „Rytas“ į visus svečių išpuolius rado atsakymus bei išlaikė turėtą persvarą.

Vilniečius į pergalę vedė Cruzas, kuris pelnė 22 taškus (3/4 dvit., 2/4 trit., 10/11 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, išprovokavo 6 pražangas, kartą suklydo ir surinko 25 naudingumo balus.

„Rytas“: Paco Cruzas 22 (5/8 metimai, 10/11 baudos), Arnas Butkevičius 11 (9 atk. kam.), Cameronas Bairstow 10.

CSP: Semaj Christonas 17 (6/10 dvit.), Brianas Conklinas 13 (6/10 dvit.), Hugo Invernezzi 12 (3/3 trit.), Anthony Brownas 11.