„Lietuvos rytas“ pirmą kartą iškovojo LKF taurę
Nuotr. BasketNews.lt

Mindaugas Lukauskis likus žaisti 2,2 sekundes pataikė tritaškį ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškovojo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Didžiąją taurę. Vilniečiai finale 84:82 (20:25, 18:20, 21:23, 25:16) nugalėjo Kauno „Žalgirį“ ir pirmą kartą per komandos istoriją laimėjo šį trofėjų.

Visą antrą rungtynių dalį atsilikinėję vilniečiai mačo eigą perlaužė paskutiniame kėlinyje. Jie sugebėjo panaikinti 14 taškų deficitą, tačiau nepirmavo iki pat paskutinės atakos. Kauniečiai pirmavo vienu tašku, kai Lukauskio tritaškis iš dešinio kampo išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį.

Iki tol „Lietuvos ryto“ senbuvis buvo įmetęs tik du tritaškius iki 7, tačiau likęs laisvas išnaudojo savo šansą.

„Žalgiris“ dar spėjo suregzti ataką – per paskutinį kėlinį tris tritaškius pataikęs Jonas Mačiulis metė iš toli, bet metimas tikslo nepasiekė ir „Lietuvos rytas“ šventė pergalę.

„Lietuvos rytas“: Donatas Zavackas 22, Marijonas Petravičius 15, Artūras Jomantas 13, Chuckas Eidsonas 11, Mindaugas Lukauskis 11.

„Žalgiris“: Jonas Mačiulis 29 (7/13 tritaškių), Paulius Jankūnas 20 (8 atk. kam.), Mantas Kalnietis 15 (6 rez. perd.), Dainius Šalenga 8.

Klimpdami „Lietuvos ryto“ gynyboje žalgiriečiai mačo pradžioje leido varžovams kiek atitrūkti (3:7), bet pelnę 5 taškus be atsako po Pauliaus Jankūno tritaškio pirmąkart rungtynėse rezultatą persvėrė – 8:7. Nuo tos akimirkos kiekvieną ataką keitėsi pirmaujanti komanda arba rezultatas buvo lygus.

Besibaigiant ketvirčiui kauniečiai susikrovė 5 taškų pranašumą (23:18), tokiu pat skirtumu „Žalgiris“ pirmavo ir po pirmo ketvirčio.

Šešiais taškais be atsako antrą kėlinį pradėję vilniečiai vėl išsiveržė į priekį – tai įvyko po Mindaugo Lukauskio tritaškio (26:25). Tačiau jau netrukus taikliomis atakomis atsakė žalgiriečiai – Jonas Mačiulis greitoje atakoje įdėjo iš viršaus ir kauniečiai vėl pirmavo 30:26.

„Lietuvos rytas“ vėl sumažino atsilikimą (34:33), bet tryliktą tašką tolimu metimu pelnęs Mačiulis vėl padidino pranašumą – 37:33.

Paskutinę kėlinio sekundę Mantas Kalnietis pataikė dvitaškį nuo lentos ir Kauno klubas įgijo didžiausią persvarą iki tol - 45:38.

Trečią kėlinį Mantas Kalnietis pradėjo tritaškiu ir „Žalgiris“ pirmąkart įgijo dviženklę persvarą (48:38). Tačiau tokį pranašumą turėjo neilgai – Marijonas Petravičius pelnė 4 taškus iš eilės – antrą metimą pabaigė dėjimu ir skirtumas sumenko iki 6.

„Žalgiris“ į tai atsakė savo spurtu ir įpusėjus trečiam kėliniui po Jankūno dėjimo pirmavo 56:44. Donatas Zavackas pataikė iš toli ir sumažino atsilikimą iki 9 taškų, bet kitoje atakoje Eurelijus Žukauskas pelnė 2 taškus su pražanga, įmetė ir baudą, taip vėl padidindamas pranašumą iki dviženklio.

Netrukus kelių minučių atkarpa tapo Kalniečio asmeniniu pasirodymu. „Žalgirio“ įžaidėjas iš pradžių greitoje atakoje blokavo Stepono Babrausko metimą, po to pabaigė ataką dėjimu sugavęs kamuolį ore, tada perėmęs kamuolį pelnė du taškus su pražanga ir skirtumas šoktelėjo iki 66:52.

Prieš pasibaigiant kėliniui „Lietuvos rytas“ atkuto ir paskutinę kėlinio sekundę iš viršaus įdėjęs Chuckas Eidsonas vėl sumažino atsilikimą iki vienženklio (68:59).

Po 4 iš eilės Pauliaus Jankūno taškų ketvirto kėlinio pradžioje „Žalgiris“ dar pirmavo dviženkliu skirtumu, bet vilniečiai pakilo į lemiamą šturmą. Stepas Babrauskas ir Donatas Zavackas pataikė po tritaškį, Marijonas Petravičius pridėjo dvitaškį ir komandas teskyrė 2 taškai – 72:70.

„Žalgirio“ taškų badą nutraukė tritaškį pataikęs Mačiulis, bet tada Donatas Zavackas sumetė tris baudas ir komandas teskyrė taškas – 75:74.

Kauno komandą į priekį vėl patempė Mačiulis – jis pataikė iš toli ir rezultatas tapo 79:75. Tačiau kitoje atakoje Eidsonas pelnė du taškus, o puolime penktąja pražanga buvo nubaustas Paulius Jankūnas. Abi baudas realizavęs Artūras Jomantas po ilgos pertraukos rezultatą išlygino – 79:79.

Paskutinę kėlinio minutę Mačiulis vėl iššovė iš toli, bet netrukus du taškus pelnė ir Zavackas.

Kitoje atakoje Mačiulis nepataikė iš toli, o Mindaugas Lukauskis likus žaisti 2,2 sekundes smeigė tritaškį ir „Lietuvos rytas“ pirmą kartą antroje mačo dalyje išsiveržė į priekį - 84:82.