Vilniuje prie Baltojo tilto vykusioje šventėje drauge ištartais žodžiais „Tegul tai prasideda“ Europos čempionato pradžią paskelbė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir „FIBA Europe“ prezidentas Olafuras Rafnssonas.
„Septyniasdešimt metų laukėme šios dienos. Mūsų krepšininkai iki šiol buvo įkvėpti pergalių 1937-aisiais ir 1939-aisiais. Todėl ir turime tokį krepšinį, dėl kurio didžiuojasi visa Lietuva. Linkiu visiems ir krepšininkams, ir jums, sirgaliai, didžiulės šventės bei pergalių“, – į daugiatūkstantinę minią kreipėsi Grybauskaitė.
Europos čempionato atidarymo šventėje Lietuvos žmonių meilė krepšiniui buvo išreikšta ir nauju pasaulio rekordu, kuris didžiulį įspūdį paliko net Ispanijos rinktinės krepšininkams.
Šešių Europos čempionato ritmu gyvenančių miestų gyventojai bumbsėjo net 60 tūkst. krepšinio kamuolių ir sumušė prieš dvejus metus Lenkijoje pasiektą unikalų rekordą. Tuomet Lenkijos krepšinio aistruoliai Europos pirmenybių išvakarėse mušinėjo 30 tūkst. kamuolių.
Daugiausiai norinčių bumbsėti kamuolį atsirado Vilniuje – akcijos organizatoriai rekordo autoriams išdalijo net 15 tūkst. kamuolių. Kaunui teko 13 tūkst. Klaipėdai – 9 tūkst., Šiauliams ir Panevėžiui – po 8 tūkst. ir Alytui – 7 tūkst.
Rekordo siekimas prasidėjo kiek po 20 val., tačiau visi akcijai skirti kamuoliai rekordo autoriams buvo išdalyti dar prieš 19 valandą.
Ilgiau nei keturias valandas trukusiame šventiniame koncerte buvo ir daugiau Europos pirmenybėms skirtų akcijų – Panevėžyje finišavusio žygio „Varom už Lietuvą“ dalyviai Lietuvos rinktinės krepšininkams perdavė visą šalį aplankiusius kamuolius ir palinkėjo pergalių.
Visiškai sutemus buvo įžiebtas ant Vilniaus televizijos bokšto iškabintas milžiniškas krepšinio tinklelis. Jis švies viso Europos čempionato metu.