
Pirmąją dvikovą šiauliečiai savo aikštėje laimėjo 74:65 ir įpusėjus serijai turi gana apčiuopiamą pranašumą.
Nuo 1999 metų nė viena kita komanda, išskyrus Kauno „Žalgirį“ ir Vilniaus „Lietuvos rytą“, nėra žaidusi LKL finale. Sostinės krepšininkai šįvakar sieks šią seriją pratęsti.
Anot „Lietuvos ryto“ gynėjo Dovydo Rediko, vilniečiai negalvoja apie galimą kapituliaciją ir nori įrodyti, kad yra verti žaisti LKL finale.
– Kokia „Lietuvos ryto“ psichologinė būsena, turint devynių taškų deficitą, prieš atskomąją dvikovą su „Šiauliais“? – „BasketNews.lt radijas“ paklausė Rediko.
– Psichologinė būklė nėra bloga. Turime uždavinį – laimėti daugiau negu devyniais taškais. Tai nėra neįmanoma misija. Visi esame susikaupę, tokiais turime ir likti. Žinome, kokia yra rungtynių kaina ir stengsimės įvykdyti iškeltą tikslą.
– Ar gali atsitikti taip, kad „Lietuvas rytas“, atsižvelgiant į atsakomųjų rungtynių eigą, šiandien pultų prakaištingai panikuoti?
– Nenorėčiau kažką kalbėti prieš rungtynes. Visi supranta, kokia yra rungtynių kaina. Visi yra nusiteikę ir, manau, tikrai nepuls panikuoti. Devyni taškai – ne dvidešimt. Tai nėra daug. Žinoma, „Šiauliai“ nėra prasta komanda ir jau įrodė, kad mus gali nugalėti, bet aš tikiu savo komanda. Manau, kad šiandien susikaupsime, sumesime savo metimus ir nepasidarysime sau blogo ketvirtadienio.
– Kas „Lietuvos rytui“ nutiko pirmosiose LKL pusfinalio rungtynėse? Gal neįvertinote varžovo?
– Nepasakyčiau, kad neįvertinome. Tiesiog mes nesumetėme savo metimų, o jie geriau pataikė. „Šiauliai“ buvo šviežesni, gyvesni ir daugiau bėgo, o mes į greitą puolimą nelabai bėgome. Čia nereikia ieškoti pasiteisinimų. Tikrai nebuvome verti pergalės, nes jie žaidė tikrai geriau. Kaip vienose svarbiausių sezono rungtynių padarėme tikrai per daug klaidų. Dvidešimt klaidų tokio lygio rungtynėse yra tikrai per daug. Pralaimėjimą lėmė būtent tos klaidelės, nepataikyti metimai ir nuovargis. Reikia atidėti tuos pasiteisinimus į šoną, sumesti savo metimus, nepadaryti per daug klaidų ir rungtynių gale turėti daugiau nei plius 10 taškų. „Šiauliai“ nėra CSKA ar „Žalgiris“.
– Ar trenerio Aleksandro Džikičiaus keliamas tikslas – „Šiaulius“ nokautuoti jau pirmajame kėlinyje?
– Ne. Treneris kaip tik sako, kad rungtynių nelaimėsime per pirmąją minutę ar pirmą kėlinį. Tai turi būti nuoseklus darbas visas 40 minučių, kaip treneris ir sakė prieš pat pusfinalį. Tai yra rungtynės, susidedančios iš 80 minučių. Taip, pirmąją dalį mes pralaimėjome, bet šiandien laukia antroji dalis. Manau, kad šitą dalį mes įveiksime geriau ir perlipsime šitą barjerą. Reikia viską daryti tikslingai ir viskas bus tvarkoje. Stebėjome vaizdo įrašą, analizavome varžovą ir šiandien bus svarbu įvykdyti trenerio nurodymus. Jeigu padarysime viską, ką treneris suplanavo, pataikysime savo metimus ir žaisime protingai, o ne nuo pirmų minučių bandysime juos užmėtyti tritaškiais, viskas turėtų būti gerai. Komanda susikaupusi, viskas bus gerai.
– Ką po pralaimėjimo Šiauliuose rūbinėje sakė treneris Džikičius?
– Jeigu nebebūtų kur trauktis, tada galima panikuoti, bet mūsų laukia dar vienerios rungtynės. Reikia joms nusiteikti ir būti pailsėjus tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Rungtynių maratonas toks, kad nėra nei kada pailsėti, nei kur nors kitur nukreipti minčių. Galvoje vien tik krepšinis. Žinoma, treneris pyko. Tokio lygio rungtynėse daryti tiek klaidų, nepataikyti tiek metimų, aišku, yra blogai. Labai didelės bėdos treneris iš to pralaimėjimo nedarė. Turime dar vienerias rungtynes įrodyti, kad treneris nesinervino ne be reikalo. Viskas priklauso nuo mūsų. Treneris tik duoda nurodymus, o aikštelėje žaidžia ne jis ir ne žiūrovai, o mes, penki prieš penkis. Turime įrodyti, kad esame geresni ir verti žaisti LKL finale su „Žalgiriu“.
– Ar teisingai susidarė įspūdis, jog šiandien net negalvojate apie kokią nors kitą įmanomą rungtynių baigtį negu plius devyni?
– Mes nenorime apie tai galvoti. Tiesiog esame susikaupę ties šiomis rungtynėmis ir žinome jų kainą. Mūsų tikslas – patekti į finalą. Visi žinome, kad bus sunku, bet jau ne kartą įrodėme, kad galime žaisti ne tik su „Šiauliais“. Sutriuškinome ir Maskvos srities „Chimki“. Žinome savo galimybes, galime nugalėti „Šiaulius“ daugiau nei devyniais taškais ir šiandien pabandysime tai įrodyti. Tikimės, kad salėje bus daug žiūrovų, o palaikymas –mūsų pusėje. Stengsimės padaryti tai, ko nepadarėme Šiauliuose.
Interviu su Rediku:
NezhinauLabai jau pasikele. Nebus taip lengva manau ir siauliai turi ne teorini kazkoki sansa patekti , bet labai realu sansa , nors ir pralaimejomo atveju. Jei butu zaidziama iki dvieju pergaliu , tada taip ryto zaidejai galetu taip kalbeti , o dabar galetu maziau save girti , nes gali ir nudegti. Kaip siaulieciui tai man didziulis ivykis , laukiu siauliu komandos finale :)
Lukea1997Sveiki, norėčiau paklausti. Jeigu LRytas šiandien prieš Šiaulius pralaimės ar neatloš 9 taškų, tai Šiauliai į finalą keliauje vietoj LRYTO?
Lukea1997Sveiki, norėčiau paklausti. Jeigu LRytas šiandien prieš Šiaulius pralaimės ar neatloš 9 taškų, tai Šiauliai į finalą keliauje vietoj LRYTO?
