„Neptūno“ sirgalių emocijos Nuotr.: BasketNews.lt/M.Gailiūnas
Martynas Mažeika išklauso Kazio Maksvyčio patarimų prieš rungtynes Nuotr.: BasketNews.lt/M.Gailiūnas
Vassilis Spanoulis diriguoja komandai Nuotr.: BasketNews.lt/M.Gailiūnas
Martynas Mažeika veržiasi link krepšio Nuotr.: BasketNews.lt/M.Gailiūnas
„Olympiakos“ treneris Milanas Tomičius Nuotr.: BasketNews.lt/M.Gailiūnas

Klaipėdos „Neptūno“ (1-2) krepšininkai koja kojon žengė su tituluota Pirėjo „Olympiakos“ (3-0) ekipa, tačiau nesugebėjo sulaikyti 34 taškus pelniusios varžovų žvaigždės Vassilio Spanoulio. Trečiojo Eurolygos turo D grupės rungtynėse namie „Neptūnas“ per pratęsimą pralaimėjo 81:85 (15:17, 15:21, 25:17, 21:21, 5:8).

Prie įtemptų susitikimų pabaigų savo gerbėjus jau įpratinęs „Neptūnas“ pilnutėlei „Švyturio“ arenai suteikė progą pasižiūrėti dar vieną aštraus siužeto trilerį. Nedaug trūko, kad jam pasibaigus pergalės šokį aikštėje būtų šokę klaipėdiečiai, tačiau svarbiausiu momentu lemiamą vaidmenį suvaidino meistriškumas ir patirtis.

Permainingai vykusių rungtynių ketvirtojo kėlinio pabaigoje žingsneliu priekyje ilgą laiką buvo „Neptūnas“, tačiau visus šeimininkų mėginimus padidinti persvarą niekais vertė iš įvairių pozicijų taikliai atakavęs Spanoulis.

„Olympiakos“ įžaidėjas šį vakarą realizavo 5 iš 10 dvitaškius, 6 iš 11 tritaškius, 6 iš 10 baudas, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Įžaidėjo sąskaitoje – 34 naudingumo balai.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 37 sek. Spanoulis baudų metimais sugrąžino persvarą svečiams (74:76), o atsakomoji „Neptūno“ ataka buvo visiškai chaotiška. Šeimininkų laimei, kamuolys stebuklingu būdu atsidūrė Donato Zavacko rankose, kuris taikliu dvitaškiu atstatė pusiausvyrą. Desperatiškas Bryanto Dunstono tritaškis paskutinę ketvirčio sekundę buvo netikslus – komandoms teko žaisti pratęsimą.

Nuo pirmųjų jo sekundžių svarstyklės krypo į „Olympiakos“ pusę, tačiau iki pabaigos kovojęs „Neptūnas“ išlaukė savo galimybės. Nors dėl išnaudoto pražangų limito šeimininkai neteko savo lyderio Deivido Gailiaus ir visas papildomas 5 min vijosi oponentus, likus žaisti 5 sek. Mustafa Shakuras pats išprovokavo pražangą ir įgijo teisę mesti dvi baudas.

Tuo metu klaipėdiečiai atsiliko 2 taškais (80:82) – Shakuras taikliais metimais galėjo išlyginti rezultatą. Pirmąją baudą amerikietis realizavo, tačiau antroji buvo netaikli ir „Neptūno“ viltys pateikti vieną didžiausių Eurolygos sezono sensacijų žlugo.

Koją šiose rungtynėse šeimininkams kyštelėjo prastokas pataikymas iš trijų taškų zonos. Pirmąjį savo tolimą metimą „Neptūnas“ pataikė tik po ilgosios pertraukos, o apskritai tritaškius metė 21 proc. taiklumu (5/23). „Olympiakos“ tritaškius metė 38 proc. taiklumu ir tai darė itin dažnai (13/34).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 16, Donatas Zavackas 14, Simas Galdikas 13 (11 atk. kam.), Mustafa Shakuras 13, Martynas Mažeika 11.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 34 (7 rez. perd.), Kostas Sloukas 13, Matthew Lojeski 10, Bryantas Dunstonas 10.

Rungtynių vaizdo reportažas, Zavacko, Mažeikos ir Galdiko komentarai:

Kazys Maksvytis („Neptūno“ vyr. treneris): „Nepaisant to, su kokio lygio komanda žaidėme, esame nusivylę dėl baigties. Koją pakišo prastas startas. Didžiąją rungtynų dalį pavyko laikytis nurodymų, ketvirtame kėlinyje turėjome persvarą, gaila, kad jos nepavyko išlaikyti. Paskutinėje pratęsimo atakoje buvome numatę derinį, kuris nepasiteisino, kadangi varžovai keitėsi ginamaisiais ir neleido įgyvendinti savo sumanymų. Bet kuriuo atveju, džiaugiuosi savo komanda. Gaila dėl pralaimėjimo, bet kovingumu esame patenkinti.

Pratęsime trūko jėgų, jos seko. Gal reikėjo šviežesnių jėgų ir leisti kitus žaidėjus, bet bijojome tą daryti, kadangi tie žaidėjai, kurie buvo aikštėje, neblogai tvarkėsi. Nepamirškime, kokius jie sunkius tritašius pataikė. Sėkmės buvo ir jų pusėje.

Nepavyko išspręsti Spanoulio problemos, kadangi jis įmetė 34 taškus. Būtų įmetęs bent 20 taškų, jau būtų gerai.“

Išsamesnis Maksvyčio komentaras:

Milanas Tomičius („Olympiakos“ vyr. treneris): „Šios rungtynės žiūrovams turėjo būti labai gražios, visi jomis mėgavosi. Be abejo, „Neptūnas“ pralaimėjo, tačiau toks krepšinis. Mes gynyboje labai gerai gynėmės prieš jų pozicinį puolimą, bet negerai gynėmės prieš greitą puolimą, kuriame „Neptūnas“ pelnė 31 tašką. Rengėmės tam, bet nesugebėjome to parodyti aikštėje. Mano žaidėjai parodė charakterį ir nugalėtojų dvasią. Jie išliko kartu iki dvikovos pabaigos.

Be abejo, mes tikėjomės tokio „Neptūno“ žaidimo, tai gera komanda. Mes neturėjome Printezio, Dardeno, Petway žaidė su nugaros skausmais. Į tokias netektis mūsų komanda tinkamai sureagavo, žaidėme kaip komanda. Tikėjomės tokių rungtynių. Jeigu būtume sustabdę jų greitą puolimą, tai būtų buvusios lengvesnės rungtynės.“

Išsamesnis Tomičiaus komentaras:

Gailiaus dėjimas greitoje atakoje:

Nors ir pralaimėjo, Neptūnas pademonstravo daug gražių epizodų. Nuostabus Gailiaus dėjimas! #Euroleague #Neptunas