Vaidas Kariniauskas atlieka perdavimą Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Edgaras Ulanovas atakuoja krepšį Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Edgaro Ulanovo prasiveržimas Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Prieš Darių Songaila – dviguba varžovų gynyba Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuo suolo pakilęs Lukas Lekavičius prie pergalės pridėjo 14 taškų Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgirio“ (11-1) krepšininkai rungtynėse su Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybių autsaideriais daug vargo neturėjo.

Gintaro Krapiko auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 98:79 (26:25, 27:17, 23:15, 22:22) įveikė Aloyzo Rudžio treniruojamus „Mažeikius“ (0-13).

Kauniečiai pakilo į pirmąją vietą čempionato turnyrinėje lentelėje, aplenkdami po du pralaimėjimus turinčias Vilniaus „Lietuvos ryto“ (11-2) ir Klaipėdos „Neptūno“ (11-2) komandas.

Svečiai iš Mažeikių kauniečiams, kurie minėdami Lietuvos kariuomenės dieną rungtyniavo vilkėdami kareiviškas aprangas, rimčiau priešinosi tik pirmajame kėlinyje, po kurio komandas skyrė vos vienas taškas – 26:25.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ ėmė tolti nuo varžovų. Arvydo Gydros sėkmingo žaidimo „Mažeikiams“ nepakako ir jie į rūbinę išėjo turėdami jau dviženklį deficitą – 53:42.

Po didžiosios pertraukos šeiminkai pradėjo triuškinti svečius, o trečiojo kėlinio pabaigoje sublizgėjo Tomas Dimša, kuris per 4 minučių atkarpą sumetė net 10 taškų.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, o jo metu Kauno ekipai taškus rinko ir įprastai nedaug rungtyniaujantys Siimas-Sanderis Vene bei Donatas Tarolis.

Tuo tarpu Rudys susitikimo pabaigoje leido atsikvėpti „Mažeikius“ tempusiam Gydrai, kuris per kiek daugiau nei 22 minutes įmetė 23 taškus (4/6 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai, 3/3 baudos), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 15, Darius Songaila (7 atk. kam.) ir Lukas Lekavičius po 14, Edgaras Ulanovas 12, Artūras Gudaitis 11, Artūras Milaknis, Vytenis Lipkevičius, Robertas Javtokas ir Vaidas Kariniauskas (6 rez. perd.) po 6, Siimas-Sanderis Vene 5.

„Mažeikiai“: Arvydas Gydra 23, Gediminas Maceina 14, Raimondas Petrauskas 13, Vytautas Pikalavičius ir Eigidras Žukauskas po 8, Darius Tarvydas 6, Paulius Beliavičius 4.

Gintaras Krapikas („Žalgirio“ treneris): „Visų pirma, smagu, kad mūsų partneriai, su kuriais pasirašėme sutartį, švenčia savo profesinę šventę ir šiandien arenoje simboliškai išskleidė Lietuvos vėliavą. Gaila, kad arenoje bendra atmosfera nebuvo tokia, kokia ji buvo penktadienį rungtynėse su „Real“, bet vis tiek smagu, kad jų profesinės šventės metu iškovojome pergalę.

Ką manau apie netradicines aprangas? Jas labiau mato žiūrovai. Krepšininkai, pradėję žaisti, įsitraukia į rungtynes, todėl skirtumo nejaučia. Man atrodo, kad net jeigu išleistume juos žaisti nuogus, jie ir to nejaustų. Sportininkams nesvarbu apranga, jiems svarbu žaisti.“

Aloyzas Rudys („Mažeikių“ treneris): „Rungtynes dėliojome kaip dėlionę. Momentais tai veikė visai neblogai, bet kartais mes atrodėme tragiškai, lyg žaisdami ne toje lygoje ir ne su tuo varžovu, o taip atskiras atkarpas žaisti su „Žalgiriu“ negalima.

Žaidėjų lygių skirtumas buvo akivaizdus visose pozicijose ir visais atžvilgiais. Galima pažiūrėjus į turnyrinę lentelę suprasti, jog komandų nėra ko lyginti. Rungtynės su „Žalgiriu“ ypatingos, nes tai yra proga sužaisti tokioje didelėje ir gražioje arenoje, todėl kiekvienam žaidėjui yra stimulas parodyti, ką jis gali ir kiek dar jam toli iki „Žalgirio“.