Jonavos ekipa pirmą kartą šį sezoną įveikė molėtiškius
Nuotr. Petrochema
Jonavos „Petrochemos“ (16-14) krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę antrajame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) etape. Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai 73:63 (13:18, 15:13, 22:8, 23:24) po sėkmingos antrosios mačo dalies palaužė Molėtų „Ežerūno-Kario“ (20-10) ekipą.

Tai buvo pirmoji jonaviečių pergalė po dviejų pralaimėjimų pirmajame NKL pirmenybių etape akistatose su Molėtų klubu. Jonavos krepšininkai po pergalės namuose laimėjimų skaičiumi susilygino su Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipa ir dalinasi 5-6 vietas turnyro lentelėje.

Mačas Jonavoje prasidėjo aštuoniais Gintauto Matulio taškais ir svečių išsiveržimu į priekį – 4:12 (4 min). Tado Sebežiovo vedama „Petrochema“ iki kėlinio pabaigos stabilizavo situaciją aikštelėje ir molėtiškiams skirtumo didinti nebeleido – 13:18.

Antrojo kėlinio pradžioje „Ežerūnas-Karys“ grėsmingai nutolo – 15:24. Tiesa, po sėkmingos jonaviečių serijos ir dviejų tritaškių metimų rezultatas tapo lygus – 24:24 (15 min). Mindaugo Kildišiaus auklėtiniai bandė dar sykį nutolti – 24:30, tačiau prieš didžiąją pertrauką komandas skyrė tik keturi taškai – 28:30.

Trečiajame kėlinyje Naruševičiaus krepšininkai ėmė spausti varžovus kietoje gynyboje. Nors po Matulio tritaškio ežerūniečiai pirmavo – 32:36 (23 min), „Petrochemos“ ekipa spurtavo net 16:0 ir kėlinį užbaigė turėdama solidžią persvarą – 50:39.

Lemiamo kėlinio pradžioje Henriko Vorotnikovo ir Ričardo Verbicko taškai padidino šeimininkų persvarą iki didžiausios rungtynėse – 63:44 (35 min). Kiek atsigavęs Molėtų ekipos puolimas leido sumažinti deficitą mačo pabaigoje, tačiau „Petrochema“ pergalės iš rankų nebepaleido – 73:63.

„Petrochema“: Ričardas Verbickas 18, Tadas Sebežiovas ir Karolis Šarukas po 15, Henrikas Vorotnikovas 11.

„Ežerūnas-Karys“: Gintautas Matulis 19 (12 atk. kam.), Eimantas Narušis ir Tomas Galeckas po 13.

Kitas rungtynes Jonavos krepšininkai žais rytoj Vilniuje su vietos „Perlo-MRU“ ekipa, kuri pirmauja NKL čempionate.