Gani Lawalis galingu dėjimu drebino varžovų krepšį
Nuotr. AFP – Scanpix
Devintąją nesėkmę iš eilės Eurolygos „Top 16“ etape patyrė atkakliai iki mačo pabaigos kovojusi Martyno Pociaus atstovaujama Stambulo „Galatasaray“ (2-10) ekipa.

Ergino Atamano auklėtiniai dvyliktajame ture savo žiūrovų akivaizdoje 84:86 (16:23, 22:17, 21:19, 25:27) turėjo pripažinti Atėnų „Panathinaikos“ (7-5) klubo pranašumą.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes, tritaškį pataikęs Dimitris Diamantidis padidino „Panathinaikos“ komandos pranašumą iki dviženklio skaičiaus (81:70), bet jo išlaikyti svečiams nepavyko.

Į lemiamą šturmą pakilusi Stambulo ekipa atsakė septyniais taškais paeiliui ir sumažino savo deficitą iki minimalaus (83:84).

Likus žaisti 10 sekundžių, varžovo pražangą išprovokavęs Jamesas Gistas pataikė vieną baudos metimą ir padvigubino „žaliųjų“ pranašumą (86:84).

Kitoje atakoje neleistinai sustabdytas Justinas Carteris turėjo realius šansus išlyginti rezultatą ir išplėšti pratęsimą „Galatasaray“ klubui, tačiau legionieriaus ranka sudrebėjo, abu baudų metimai skriejo pro šalį, o kamuolį gynyboje atkovojęs Janis Blūmas įtvirtino Atėnų komandos pergalę.

Nuo suolo pakilęs Pocius aikštėje praleido 21 minutę, pasižymėjo 7 taškais (2/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po 1 kartą prasižengė ir suklydo bei surinko 7 naudingumo balus.

„Galatasaray“: Patricas Youngas 24 (9 atk. kam.), Zoranas Ercegas 19, Vladimiras Micovas 17, Justinas Carteris 10, Martynas Pocius 7.

„Panathinaikos“: Jamesas Gistas 14, Estebanas Batista 14, Vlantimiras Giankovitsas 13, Dimitris Diamantidis 11 (9 rez. perd.), Loukas Mavrokefalidis 10, Janis Blūmas 9.