Krepšį atakuoja Ryanas Olanderis Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Rokas Giedraitis mėgina įveikti Dariaus Songailos gynybą Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Kauno „Žalgirio“ šokėjos minutės pertraukėlės metu Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Modesto Kumpio ir Artūro Milaknio dvikova Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Jamesas Andersonas veržiasi link krepšio pro kelio užtverti nesuspėjusį Julių Juciką Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Blaževičius

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono rungtynėse Kauno „Žalgiris“ (34-4) namuose 86:65 (24:26, 24:8, 16:13, 22:18) nugalėjo „Šiaulius“ (17-21).

Pirmasis rungtynių kėlinys, kuriame komandos daugiau dėmesio skyrė ne gynybai, o puolimui, vyko permainingai. Nors žalgiriečiai ketvirčio viduryje buvo įgiję 7 taškų pranašumą (20:13), jo pabaigą kur kas sėkmingiau sužaidė šiauliečiai – paskutinę sekundę tritaškį per Dariaus Songailos rankas pataikęs Karolis Babkausks išvedė svečius į priekį (26:24).

Šis epizodas žalgiriečius paveikė lyg šaltas dušas. Antrajame kėlinyje Kauno komanda gerokai suaktyvino gynybą, o puolime į priekį šeimininkus truktelėjo 7 taškus per 4 min. pelnęs Siimas-Sanderis Vene.

„Šiauliai“ akivaizdžiai sutriko, o tuo pasinaudoję šeimininkai spurtavo 22:4 ir, ketvirčiui dar nepasibaigus, jau pirmavo 16 taškų pranašumu (46:30). Ši mačo atkarpa praktiškai ir nulėmė viso susitikimo baigtį.

Po ilgosios pertraukos priartėti varžovams žalgiriečiai taip ir nebeleido, o šeimininkų persvarą dar labiau padidino paskutinio ketvirčio metu solo benefisą surengęs Vaidas Kariniauskas.

Per 10 min. gynėjas pelnė 10 taškų (pataikė 3 iš 5 dvitaškių, vienintelį mestą tritaškį ir vieną baudą) bei tapo rezultatyviausiu Kauno komandos žaideju. Iš viso per 12 min. Kariniauskas surinko 12 taškų.

„Žalgiris“ turnyro lentelėje užima 1-ąją vietą, o „Šiauliai“ žengia 7-oje pozicijoje.

„Žalgiris“: Vaidas Kariniauskas 12, Paulius Jankūnas 11, Artūras Milaknis 10, Jamesas Andersonas 10 (5/6 dvit.), Edgaras Ulanovas 10, Robertas Javtokas 9 (7 atk. kam.).

„Šiauliai“: Julius Jucikas 16 (6/7 dvit.), Jeffas Allenas 11, Rokas Giedraitis 10, Ryanas Olanderis 10, Karolis Babkauskas 8.

Gintaras Krapikas („Žalgirio“ vyr. treneris): „Užtrukome per ilgai – visą pirmą kėlinuką, kol įjungėme visas pavaras. Varžovui per pirmą kėlinuką leidome įmesti net 26 taškus, tai stipriai per daug. Bet po to žaidėme labai neblogai, agresyviai gynyboje, greitai perėjome į puolimą. Antroje pusėje tai labai pavyko. Labai džiugu, kad turime galimybę leisti pažaisti tiems, kurie paprastai gauna mažiau žaidimo minučių.

Komplimentas Vaidui Kariniauskui. Galbūt tie įmesti taškai svarbiau jam, bet man labai svarbu tai, kad jis buvo labai aktyvus, priimdavo gerus sprendimus ir tai mane labai nudžiugino.“

Gediminas Petrauskas („Šiaulių“ vyr. treneris): „Žalgiris“ antrajame kėlinyje pradėjo geriau gintis ir tai praktiškai nulėmė rungtynes. Negaliu sakyti, kad trečiame-ketvirtame kėliniuose mes žaidėme gerai. Žaidėme taip, kaip leido „Žalgiris“. O jie žaidė kibiai ir leido nedaug. Gaila, kad nepavyko jų pakutenti daugiau. Daug prieškaištų vyrams nesakėme, turėjome prieš rungtynes kitų tikslų, dalį jų įgyvendinome, dalį – ne. Tai mums buvo repeticija prieš atkrintamąsias, kur teks kautis su vienu iš grandų.“