LKL finalo rungtynes stebi ir Ainaras Bagatskis Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Raudonikis
Kšištofas Lavrinovičius ieško komandos draugų Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Raudonikis
Įsibėgėjęs Lukas Lekavičius Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Raudonikis
Mindaugas Lukauskis taškų nepelnė Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Raudonikis
Žygimantas Janavičius pelnė penkis taškus Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Raudonikis

Per pratęsimą dramatišką pergalę iškovojusiam Kauno „Žalgiriui“ iki Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionų titulo teliko vienas žingsnis.

Trečiosiose finalo serijos rungtynėse kauniečiai namuose po 45 minučių kovos 71:68 (16:14, 18:15, 14:19, 14:14, 9:6) pranoko Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir serijoje pirmauja jau 3-0.

Bene svarbiausią šių rungtynių metimą prasidėjus paskutinei pratęsimo minutei pataikė Artūras Milaknis, smeigęs tritaškį ir persvėręs rezultatą šeimininkų naudai – 68:67.

Atsakomoji vilniečių ataka baigėsi Žygimanto Janavičiaus klaida, o tas pats Milaknis likus žaisti 8 sekundes baudų metimais padidino „Žalgirio“ persvarą – 70:67.

Netrukus prie baudų metimo linijos stojęs Kšištofas Lavrinovičius pataikė tik vieną metimą (68:70), tačiau tuo pačiu atsakė ir Paulius Jankūnas (71:68).

Vis tik po antrojo netaiklaus Jankūno metimo Siim-Sanderis Vene sugebėjo atkovoti atšokusį kamuolį, o tai leido Kauno ekipai švęsti sudėtingą pergalę.

„Žalgiris“ finalo seriją užbaigti ir septynioliktą kartą LKL čempionu tapti gali šeštadienį, ketvirtosiose serijos rungtynėse Vilniuje.

Viso mačo metu vyko atkakli kova. Per pirmuosius du kėlinius nė vieno tritaškio nepataikę Marcelo Nicola auklėtiniai neleido kauniečiams bėgti į priekį – 29:34.

Po ilgosios pertraukos „Lietuvos rytas“ perėmė iniciatyvą ir Antano Kavaliausko bei Kšištofo Lavrinovičiaus dėka buvo arti pergalės, tačiau savo šansais nepasinaudojo – iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus minutei rezultatą išlyginę (62:62) Jankūno baudų metimai išplėšė pratęsimą, kuriame sėkmė jau lydėjo kauniečius.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 20 (11 atk. kam.), Jamesas Andersonas 12, Willas Cherry 10, Artūras Milaknis 9, Darius Songaila 6.

„Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas 22 (9 atk. kam.), Kšištofas Lavrinovičius 15, Gediminas Orelikas 7, Billy Baronas ir Žygimantas Janavičius po 5.

Rungtynių vaizdo reportažas:

Gintaras Krapikas („Žalgirio“ vyr. treneris): „Manau, kad šiandien buvo tipinės LKL finalo rungtynės. Labai džiaugiuosi, kad mums jas pavyko laimėti. Sveikinu visus, tikrai labai garsiai ir gausiai, mus palaikiusius fanus ir savo komandos vyrus, kurie labai sunkiai kovojo, kad pergalė būtų pasiekta.

Aš pasilieku teisę sau likti aikštelėje. Tai yra mano reikalas kažką kalbėti su teisėjais. Aš galiu gauti techninę pražangą, bet tai nėra mano tikslas. Šįkart galvojau, kad prieš Lekavičių turėjo būti skirta pražanga. Nemanau, kad kažkas įvyko. Jei treneris per daug reiškia pretenzijas, jam techninė pražanga ir yra skiriama.

Gudaitis nėra sustabdytas, aš sakyčiau, kad trauma daro įtaką. Jis nėra idealios sportinės formos. Rungtynės per daug svarbios, kad labai ilgai galėčiau laukti kažkokio rezultato. Kituose mačuose galiu pakentėti, o čia patys matėte koks vyko karas. Tai nėra priekaištas Gudaičiui, bet man reikia surasti žaidėją, kuris būtų pasiruošęs atstovėti karą.“

Išsamesnis Gintaro Krapiko komentaras:

Paulius Jankūnas („Žalgiris“): „Rungtynės buvo visiškai kitokios nei pirmos dvejos. „Lietuvos rytas“ stengėsi remtis prasiveržimais ir metė mažiau tritaškių. Užtruko laiko, kol prisitaikėme. Tai mus šiek tiek nustebino, bet padarėme korekcijas gynyboje ir tai leido laimėti rungtynes.

Buvo kieta kova, o kai vyksta kieta kova, būna visko. Teisėjai viską mato ir švilpia. Buvo purvinas ir nešvarus žaidimas, o teisėjai dirbo savo darbą.

Tikrai nevažiuosime į Vilnių jau užsikabinę medalius, laukia sunki kova ir negalvojame apie tai, kad pirmaujame 3-0.

Psichologinio nuovargio nėra. Tai yra finalai, daug emocijų, daug visokių dalykų. Fizinis nuovargis minimaliai jaučiasi, daug rungtynių, bet mes esame gerai pasiruošę. Nemanau, kad nuovargis gali būti lemtingas veiksnys. Po stovyklos Palangoje mums turi užtekti jėgų daugeliui rungtynių.“

Marcelo Nicola („Lietuvos ryto“ vyr. treneris): „Buvo sunkios rungtynės, mes kovėmės. Esu patenkintas savo auklėtinių kova, bet prie kovos reikia ir šalto proto. Galėjome tiesiog pasiimti pergalę kelis kartus, bet nesugebėjome. 2-3 puolime atkovoti kamuoliai svarbiu momentu mus žudė. Sveikinu „Žalgirį“. Galiu pasakyti, kad padarėme savo darbą bandydami laimėti, bet tik bandyti neužtenka. Turėjome nugalėti, bet to nepadarėme. Šeštadienį vėl kausimes, kad grįžtume į Kauną.

Mes kovojome kaip pašėlę, galiu pasakyti tik tiek. Buvome labai arti. Pirmose rungtynėse irgi pirmavome 1 tašku likus pusantros minutės, bet jie atkovojo kamuolius puolime, o Milaknis pataikė iš toli. Turime būti stiprūs psichologiškai, tai nebuvo taktiniai dalykai. Nebuvo taip, kad nežinojome kaip sustabdyti „Žalgirį“. Reikia tiesiog atsitverti varžovą ir atkovoti kamuolį. Šiandien neturėjome žudikiško instinkto.“