Nuotr.: fibaeurope.com
Nuotr. fibaeurope.com

Pirmąjį pralaimėjimą Europos jaunių čempionate (iki 18 metų) patyrė Lietuvos rinktinė (3-1), kuri po atkaklios kovos 70:77 (19:20, 20:18, 11:22, 20:17) nusileido bendraamžiams iš Italijos (2-2).

Vietą ketvirtfinalyje užsitikrinę lietuviai trečiadienį paskutinėse antrojo etapo rungtynėse susitiks su turkais.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus šiek tiek daugiau nei 1 minutei Tadas Sedekerskis pataikė tritaškį bei lietuviai priartėjo 70:72, tačiau per likusį laiką Italijos krepšininkai sėkmingai atakavo krepšį bei laimėjo rungtynes 77:70.

Rungtynių pradžioje Martynas Varnas pagavęs kamuolį ore atliko įspūdingą dėjimą, po kurio itin užsivedusi Lietuvos jaunių rinktinė greitai įgijo 7 taškų persvarą (9:2).

Italijos krepšininkai netrukus sumažino skirtumą, o po galingo dėjimo ir išlygino rezultatą (14:14). Kėlinio pabaigoje komandos žaidė taškas į tašką, o po pirmųjų 10-ies žaidimo minučių minimaliu skirtumu pirmavo Italija (20:19).

Antrasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviomis atakomis. Prasidėjus ketvirtai ketvirčio minutei Sedekerskis pelnė 11-ąjį savo tašką ir Lietuva išsiveržė 27:24.

Antroje kėlinio pusėje Martynas Echodas įmetė 4 baudos metimus, dvi baudas pridėjo Varnas ir lietuviai įgijo 9 taškų persvarą – 35:26.

Ketvirčio pabaigoje italai pataikė du tritaškius bei neleido lietuviams lengvai rinkti taškų. Prieš ilgąją pertrauką Lietuvos rinktinė turėjo minimalų pranašumą – 39:38.

Trečiąjį kėlinį geriau pradėjo Italijos aštuoniolikmečiai, kurie neleido lietuviams pelnyti taškų, o patys spurtavo 10:0 bei išsiveržė į priekį 48:41.

Italai neketino sustoti – jie sėkmingai dirbo tiek puolime, tiek ir gynyboje, o po dar vieno jų tritaškio varžovų persvara pasiekė rekordinę ribą – 56:44.

Po sėkmingos atkarpos Italijos krepšininkai užsidirbo techninę pražangą. Lietuviai pasinaudojo proga ir pelnė 6 taškus be atsako bei priartėjo 50:56. Visgi geriau paskutines kėlinio atakas sužaidę varžovai prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 60:50.

Ketvirtąjį kėlinį spurtu pradėjo Lietuvos rinktinė, kuri tiksliai žaidė greitajame puolime bei laimėjo atkarpą 9:2 (59:62).

Vėliau italai išsiveržė į priekį 8 taškų skirtumu (67:59), tačiau lietuviai pelnė 5 taškus be atsako ir iki kėlinio pabaigos likus 3 min. 30 sek. priartėjo 64:67.

Paskutinę minutę lietuviai priartėjo 70:72, tačiau tuomet sustojo ir pralaimėjo 70:77.

Abi komandos panašiu pataikymo procentu atakavo krepšį, tačiau statistikos kategorijoje išsiskiria klaidų skaičius – italai suklydo 11 kartų, o lietuviai prarado net 19 kamuolių.

Lietuva šiek tiek geriau kovojo dėl kamuolių (38 prieš 35), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (21 prieš 17) ir blokavo daugiau metimų (3 prieš 1).

Italija: Luca Cesana 22 (4/5 trit., 4 rez. perd.), Leonardo Tote 18, Davide'as Moretti 10 (6 atk. kam.), Lorenzo Caroti 9 (5 rez. perd.).

Lietuva: Tadas Sedekerskis 21 (7/8 dvit., 5 atk. kam.), Arnas Beručka 16 (5/6 dvit.), Martynas Varnas 8 (3/12 metimai), Gytis Masiulis, Martynas Echodas (6 atk. kam.) po 6.