Nuotr.: Lietuvos krepšinio federacija
Nuotr. Lietuvos krepšinio federacija

Antrąją pergalę iš eilės Europos čempionate Slovėnijoje iškovojo Lietuvos aštuoniolikmečių (U18) merginų rinktinė. Egidijaus Ženevičiaus auklėtinės, kovojančios dėl išlikimo A divizione, po atkaklios kovos palaužė Serbijos bendraamžes 70:66 (22:15, 14:15, 18:13, 16:23).

Lietuvės kiek prasčiau kovojo dėl atšokusių kamuolių (36-39), bet mažiau klydo (16-21) ir po varžovių klaidų pelnė 15 taškų. Lietuvos krepšininkės taip pat blokavo daugiau metimų (3-1).

Rezultatyviausia Lietuvos ekipos gretose buvo Agnė Bobinaitė, pelniusi 16 taškų, po 12 pridėjo Martyna Petrėnaitė ir Laura Juškaitė (9 atk.kam.), 11 – Birgita Gudelionytė.

Lietuvės sėkmingiau pradėjo dvikovą ir po dešimties minučių pirmavo 7 taškais (22:15). Antrajame kėlinyje   Lietuvos merginos išlaikė iniciatyvą savo rankose (31:23, 5min.). Kamuolį tausojusios lietuvės  prasidėjus didžiajai pertraukai turėjo 8 taškų pranašumą – 38:30.

Tiksliau žaidusi Lietuvos komanda įpusėjus trečiajam kėliniui sukaupė dviženklę persvarą (45:34), per kitas penkias minutes varžovės nepriartėjo – 54:43. Paskutinėje mačo dalyje lengvai pasiduoti neketinusios serbės pradėjo mažinti deficitą (58:63, 5min.), likus žaisti 3 minutes ekipas skyrė tik 3 taškai (60:63), dar po minutes varžovės sumažino atsilikimą iki minimumo (62:63). Tada Gudelonytė pataikė svarbų tritaškį (66:62), dar vieną tolimą metimą pridėjo Petrėnaitė (69:64, 51 sek.), o per likusį laiką varžovės stebuklo nesukūrė.

Trečiadienį Lietuvos rinktinė susitiks su Lenkijos ekipa.