23-oji rungtynių minutė: Vitalijus Stanevičius pelno dvitaškį ir Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai triumfuoja, įgiję solidžią 19 taškų persvarą.

40-oji rungtynių minutė: Rolandas Vaičiūnas pataiko baudos metimą ir nuaidi finalinė mačo sirena, po kurios ant savo krepšininkų rankų atsiduria „Šiaulių“ treneriai Aloyzas Rudys bei Robertas Giedraitis.

Taip banguotai susiklostė trečiosios Lietuvos krepšinio lygos mažojo finalo rungtynes šeštadienį Klaipėdoje. Arvydo Čepulio pastangomis 19 taškų deficitą panaikinę šiauliečiai uostamiestyje 86:84 (18:24, 15:19, 27:16, 26:25) nugalėjo „Neptūną“ ir ketvirtus metus iš eilės iškovojo LKL bronzos medalius. Mažojo finalo seriją šiemet „Šiauliai“ laimėjo be kluptelėjimų – 3-0.

Čepulis per trečiąjį kėlinį pelnė 14 taškų ir daugiausiai prisidėjo prie to, kad 23-ąją minutę turėtas 19 taškų deficitas po trijų kėlinių virstų 1 taško pranašumu. „Neptūnas“, kuris turėjo verstis be Michailo Anisimovo, atgaivino viltis laimėti ketvirtajame kėlinyje, tačiau kur kas labiau patyrę šiauliečiai perėmė iniciatyvą ir triumfavo Klaipėdoje.

Anisimovui rungtynių išvakarėse buvo atlikta skubi kaklo operacija, dėl kurios rezultatyviausias ir daugiausiai kamuolių per rungtynes atkovojantis „Neptūno“ žaidėjas turėjo praleisti mačą su „Šiauliais“.

„Neptūnas“: Ronaldas Dorsey 18, Vitalijus Stanevičius 16 (8 atk. kam.), Vaidotas Pridotkas 14, Evaldas Dainys 12.

„Šiauliai“: Arvydas Čepulis 27, Tadas Klimavičius 14, Mantas Ruikis 11, Rolandas Vaičiūnas 9.

Šeštadienį Klaipėdoje šeimininkai nesugebėjo sustabdyti Čepulio. Per du ketvirčius pelnęs vos 3 taškus, „Šiaulių“ snaiperis prabilo po didžiosios pertraukos, kai jo ekipos padėtis atrodė nepavydėtina.

„Neptūnui“ pirmaujant 52:33 Čepulis pelnė net 14 taškų ir svečiai laimėjo atkarpą 18:2, po kurios likus žaisti pustrečios minutės iki trečiojo kėlinio pabaigos „Šiaulių“ atsilikimas sumenko iki 3 taškų – 51:54.

Po trijų kėlinių „Šiauliai“ jau buvo priekyje. Vaidas Pauliukėnas paskutinę ketvirčio minutę pataikė dvitaškį su varžovo pražanga ir išvedė savo ekipą į priekį (60:59) pirmą kartą nuo pirmojo kėlinio vidurio.

„Neptūnas“ atgaivino viltis laimėti, kai keturi iš eilės Stanevičiaus taškai atitolino klaipėdiečius 7 taškais – 71:64. Bet Marius Prekevičius ir Čepulis pataikė po tritaškį ir Klaipėdos ekipos žaidimas tapo padrikas.

Dvikovos pabaigoje vieną metimą po kito klaipėdiečiai metė neparuoštus ir tuo pasinaudoję „Šiauliai“ po dviejų Andriaus Mažučio baudos metimų likus žaisti 44 sekundes atitolo 83:78.

Vilties ugnelę įžiebė Ronaldas Dorsey, įmetęs tritaškį metimą, bet per dvi paskutines „Neptūno“ atakas skirtumas tarp ekipų siekė 4 taškus ir „Šiauliai“ net neleido varžovams pagalvoti apie rezultato išlyginimą.

„Šiauliams“ tai šeštieji bronzos medaliai klubo istorijoje. Klaipėdos komanda šiemet žengė istorinį žingsnį pirmą kartą klubo istorijoje patekusi į LKL pusfinalį, tačiau parklupdyti kur kas labiau patyrusių varžovų jai nepavyko.