Randle'ą nustebino Javtoko sugebėjimai puolime

„BasketNews.lt“ korespondentas
2016-05-25 22:00
Speciali LKL laida Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Kasparas Vecvagaras, Siimas-Sanderis Venė ir Vytenis Lipkevičius Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Vytenis Lipkevičius, Brockas Motumas ir Martynas Sajus džiaugiasi pergale Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Robertas Javtokas ruošiasi sugrįžimui po 5 mėnesių pertraukos Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis
Robertas Javtokas Nuotr.: Fotodiena.lt/P.Peleckis

Paulius Jankūnas vienas pats įmetė 29 taškus, bet jeigu pridėtume Roberto Javtoko indėlį, skaičius gaunasi kur kas apvalesnis.

„Kartu mes įmetėme 30 taškų“, – po dvikovos kvatojo Javtokas.

Vyriausias „Žalgirio“ žaidėjas po 5 mėnesių pertraukos grįžo į aikštę ir pelnė pirmuosius finalo taškus, kai pataikė baudą vienoje pirmųjų „Žalgirio“ atakų. Ir nors tai buvo jo vienintelis taškas, Javtoko indėlis, kaip įprasta, statistiniame protokole nesimatė.

„Jerome’as po rungtynių rūbinėje sakė, kad dar nematė taip gerai užtvaras statančio žmogaus. Robertas turi didelį kūną ir mūsų įžaidėjams turėtų atsiverti daugiau erdvės“, – aiškino Jankūnas.

Javtokas aikštėje praleido 17 su puse minutės ir atkovojo 5 kamuolius, tačiau jo gynyba ir užtvaros yra tai, ko trūko „Žalgiriui“ baudos aikštelėje.

„Jis be galo svarbus, – apie Javtoką kalbėjo Jankūnas. – Mums trūksta didelio žmogaus ir Robertas po krepšiu įnešė tvirtumą. Puolime jam dar, be abejo, sunku, nežaidęs pusę metų jis nejaučia ritmo, bet gynyboje ir užtvaromis jis labai padeda.“

Jeigu Javtokas padėjo gynyboje, tai Jankūnas finale darė viską, kad „Žalgiris“ finalo seriją pradėtų pergalingai. Kauno klubo kapitonas pelnė 29 taškus, taip sužaisdamas rezultatyviausias sezono rungtynes. Be to, jis atkovojo 11 kamuolių, taip surinkdamas ketvirtą dvigubą dublį iš eilės.

Jankūnas apie savo pasirodymus nemėgsta kalbėti, tačiau jo komandos nariai turėjo, ką apie tai pasakyti.

„Žaisti su tokiu vaikinu yra taip lengva, – apie Jankūną kalbėjo Jerome'as Randle’as. – Jis pastato užtvarą ir, jeigu varžovas neskiria man dėmesio, aš galiu mesti. O jeigu skiria, Jankūnas kaip automatas šaudo iš vidutinio nuotolio. Nemanau, kad daug komandų žino, kaip susitvarkyti su mūsų pick-n-popu. Žaisime jį tol, kol kas nors sugalvos, kaip sustabdyti.“

Paulius yra aukšto lygio žaidėjas, – komentavo „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius. – „Neptūnas“ irgi žaidžia su sudėtimi, kuri yra pastatyta prieš aukšto, fiziškai stipraus ketvirto numerio puolimą. Tai matėme serijoje su „Lietuvos rytu“, matome ir dabar. Paulius sužaidė geras rungtynes ir tikimės, kad ir toliau taip žais.“

Jankūnas dar iki ilgosios pertraukos pelnė 16 taškų, o „Žalgiris“ lemiamą persvarą įgijo antrojo kėlinio pabaigoje, kai spurtavo 14:2. Kauniečiai tada stojo gintis zona ir tai, anot Jankūno, padėjo perlaužti rungtynes.

Jeigu neklystu, „Neptūnas“ per pirmą kėlinį atsikovojo 5 kamuolius puolime. Kol nekontroliavome kamuolių, mes negalėjome bėgti į greitą puolimą. Sustojome zona, pradėjome rinkti kamuolius ir galėjome bėgti į greitą puolimą.

Žinojome, kad prieš tai jie žaidė ilgą seriją ir neturėjo daug laiko atsipūsti, o mes turėtume turėti daugiau jėgų ir turėtume tai išnaudoti“, – kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.