Komentarai

1 2  »
2012-04-21 09:49
Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjas Robertas Javtokas per sezoną uždirba per milijoną JAV dolerių. Jo komandos draugas Paulius Jankūnas – beveik pusę milijono eurų, dar vienas „Žalgirio“ krepšininkas Mantas Kalnietis – 250 tūkst. eurų. Tokia yra spindinti lietuviško komandinio sporto algų piramidės viršūnė.

Bet krepšinis krepšiniui nelygu. Net aršiausio kauniečių konkurento Vilniaus „Lietuvos ryto“ lyderių uždarbiai – daug kuklesni. Geriausiai apmokamų šios komandos žaidėjų – Renaldo Seibučio, Jono Valančiūno – algos prilygsta tik tam, ką uždirba M.Kalnietis. Kita vertus, ir šios sumos yra kosminės bendroje lietuviško sporto finansinėje mozaikoje.

Turtingieji turi savų rūpesčių. Kalbama, kad „Žalgiris“ kartais vėluoja sumokėti algas, bet ne drastiškai – uždelsiama iki mėnesio ir oficialiai tai pavadinama „terminų peržiūrėjimu“. „Lietuvos rytas“ ne tik su J.Valančiūnu, bet ir su jam atstovaujančiais agentais privalo atsiskaityti dienos tikslumu, nes kitaip bus pažeista griežta sutartis su NBA klubu „Toronto Raptors“, kuriam priklauso krepšininkas. Tai kainuotų brangiau.

Šios aplinkybės – tik dėmės saulėje palyginti su kitų klubų kasdienybe. Klubų, kurių žaidėjai milijonų neuždirba, bet ir skurdu jų gyvenimo nepavadinsi.

LKL klubus pagal krepšininkų algų biudžetus galima dalyti į tris kategorijas. Pirmoji – „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“. Antroji – komandos, tradiciškai kovojančios dėl šalies čempionato bronzos: „Šiauliai“, Utenos „Juventus“, Prienų „Rūdupis“, nuo šio sezono – ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“. Trečioji kategorija – visi kiti.

Pretendentų į LKL bronzą situacija – nevienoda. Oficialių biudžetų skaičiai ne visada objektyviai atspindi piniginių jėgų santykį: vieni statosi arenas, kiti jas jau turi, vieni ieško žaidėjų rinkoje ir visą finansinę atsakomybę už jų kontraktus prisiima sau, kiti sudaro sutartis su stipriausiais Lietuvos klubais bei nuomojasi jų krepšininkus, šių žaidėjų algų naštą dalydamiesi taip, kaip sutaria tarpusavyje.

Praėjusį sezoną kalbėta, kad „Rūdupio“ lyderio Ado Juškevičiaus alga buvo 50 tūkst. eurų. 70 proc. šios sumos mokėjo „Žalgiris“. Prienų ir Kauno klubų bendradarbiavimas išliko ir šį sezoną. „Lietuvos rytas“ atrado panašų santykį su „Pieno žvaigždėmis“ – į Pasvalį prieš komandos debiutinį sezoną LKL čempionate persikėlė būrys buvusios dukterinės sostinės klubo komandos) „Perlas“ žaidėjų ir treneris Robertas Štelmaheris.

Kalbama, kad šį sezoną Prienuose ir Pasvalyje komandų lyderių uždarbiai siekia po 12–15 tūkst. Lt per mėnesį. Panašiai, kaip ir „Šiauliuose“. Brangiausias šios komandos krepšininkas amerikietis Denzelas Bowlesas sezonui įsibėgėjus į Filipinus persikėlė už 20 tūkst. JAV dolerių mėnesio atlygį. Šiauliuose jis uždirbo kelis kartus mažiau, todėl atsakyti į klausimą, koks buvo krepšininko uždarbis Lietuvoje, lengvai gali padėti paprasčiausia skaičiuoklė.

Utenoje krepšininkai uždirba šiek tiek mažiau nei Prienuose, Pasvalyje ar Šiauliuose. Sako, geriausiems per mėnesį mokama 8–10 tūkst. Lt.

Apatinėje LKL turnyro lentelės dalyje honorarai dar kuklesni. Daugumos komandų finansinės galimybės – maždaug vienodos. Klubai savo lyderiams pajėgia mokėti iki 7 tūkst. Lt per mėnesį, o tie, kurie daugiau laiko praleidžia ant suolo, per tą patį laikotarpį gauna du ar tris tūkst. litų. Tačiau net ir tai yra sumos, kurių daugelis Lietuvoje rungtyniaujančių futbolininkų gali tik pavydėti.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kit...

Ka manote?
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 10:09
javtokas tai vapse 0, uz1 mil jav doleriu zalgiris galetu zveri juoda centra nusipirkt.......
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 10:13
Šermonelisjavtokas tai vapse 0, uz1 mil jav doleriu zalgiris galetu zveri juoda centra nusipirkt.......


O kai pirko Romanovas Javtoka, pamiršai kaip džiaugėsi visi?
Įvertinimas:
+5
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 10:19
Ka galima manyti , jei visas straipsnis remiasi - KALBAMA ... ir ji parase istikimas komjaunuolis kesminas ;D
Įvertinimas:
+5
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 10:25
DDD kesminas raudonu zaideju algas per puse pamazino , atidirbineja alga vainiam DDD
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 10:43
Javtokas tai tikrai gauna milijona. Romanovas paklaustas Ma2iulio atrodo, kodėl Žalgiri vien legionieriai, o kai laimėjo Eurolyga vos keli buvo. Jis davė pavyzdi, kad Javtokas gauna milijona.
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 11:23
trololo
Pjauna Kesminas, jūs manot, kad gerai žinomi Rašič ir Roberts už skatikus lošia? :D Čia svarbu įvaizdį sudaryt, kad mūsų GMai idealūs
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 11:37
ok
Viena zinau, kad Javtokas tai tikrai gauna daugiau nei milijona jav doleriu, o valanciunas gauna skatikus, bet cia tik todel, kad tebegalioja Ryto ilgalaike sutartis su Jonu. Tikriausiai tie ,kaip raso Kesminas : "Renaldo Seibučio, Jono Valančiūno – algos prilygsta tik tam, ką uždirba M.Kalnietis" tai pasiskirsto taip: 50k Valanciunui, 200k Seibuciui..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 11:50
va tau ir krepsinio paradoksas, krepsininkas nemokantis net kamuolio sugauti, uzdirba daugiausiai.

Pvz Weems zinojo, kad nebegales zaisti, bet galejo pasilikti del pinigu, bet jis pasielge, kaip vyras - garbingai, nutrauke sutarti, sutaupe klubui pinigu, o dabar paziurekit i ta Javtoka, pats zino, kad savo atzaide, niekiek negerina apverktino zaidimo, bet laikosi isikibes savo milijoniniu pasalpu is savivaldybes ir Romkos kisenes..

Savivaldybei reiktu rimtai susirupinti klubo remimu, nes tokie pinigu svaistymai tik kenkia komandai, kaip turi jaustis kiti komandos zaidejai, kai tokie unikumai gauna nesuvokiamus pinigus, nors sugeba tik bloginti savo zaidima.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 12:05
to zirnis
Tavo žiniai nutraukiant kontraktą dažniausiai yra išmokami pinigai iki paskutinio skatiko. Taip, kad Weems gavo milijoną ir pamiršo apie Žalgirį, Javtokas - vis dar žaidžia, o jau kaip žaidžia yra kitas klausimas...
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 12:48
asas
tai javtokas yra ryto bicas arba zuoko kareivis jis specialiai jum kenkia :DD
Įvertinimas:
-3
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 12:56
to zirnisTavo žiniai nutraukiant kontraktą dažniausiai yra išmokami pinigai iki paskutinio skatiko. Taip, kad Weems gavo milijoną ir pamiršo apie Žalgirį, Javtokas - vis dar žaidžia, o jau kaip žaidžia yra kitas klausimas...


na sito nezinau tiksliai, spaudoje skaiciau, kad atsisake jis kas liko ismoketi. Tada pavyzdziui Beard, kai nebeturejo motyvacijos cia zaisti ir isvyko, tai pats Navikauskas patvirtino, kad jis pasieme maziau nei galejo.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 12:59
zirnisto zirnisTavo žiniai nutraukiant kontraktą dažniausiai yra išmokami pinigai iki paskutinio skatiko. Taip, kad Weems gavo milijoną ir pamiršo apie Žalgirį, Javtokas - vis dar žaidžia, o jau kaip žaidžia yra kitas klausimas...na sito nezinau tiksliai, spaudoje skaiciau, kad atsisake jis kas liko ismoketi. Tada pavyzdziui Beard, kai nebeturejo motyvacijos cia zaisti ir isvyko, tai pats Navikauskas patvirtino, kad jis pasieme maziau nei galejo.


tai jei nutrauki abipusiu, o tu manai Javtokas nutrauks toki kontrakta pries pencija? :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 13:38
as apeliuoju i jo sazine ir garbe. Jis ne karta jau snekejes ziniasklaidai, kad nepalosia, neturi nusiteikimo zaisti, net ziurint is salies matosi tik neitiketinas jo regresavimas, todel bent kazka naudingo galetu nuveikti komandai, tai pasiulyti nutraukti sutarti, poto gal pasirasyti kita, kuklesne ir labiau aitinkancia jo poziuri ir pastangas zaidziant uz Zalgiri.

Aisku, Lietuvoj, visose srityse tai yra iprasta ir mastai didesni, bet vistiek slykstu kai Javtokas tikriausia ir kiti zaidejai iskelia savo interesus auksciau komandos, komandos draugu, jaunesniu ir dar nebeviltisku krepsininku, kurie tiesiog praranda savo sansus gauti vieta komandoje bei uzsidirbti pinigus.

Tai tiesiog issigimimas, vietoj to, kad jauni zaidejai butu motyvuojami gauti didesnes algas uz savo meistriska zaidima, tai jie savo komandoje mato, kad pinigai gaunami uz tragiska zaidima.
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 18:14
nu del Javtoko tai ir as visiskai sutinku.Gaila tokiu dideliu pinigu tokiam regresavusiam medziui.Bet cia Buartino pinigai ir medines Buratino smegeneles.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 18:22
''vaikinai aikštelėje atiduoda visas jėgas, žaidžia noriai. Priversti krepšininkus rungtyniauti – labai didelis trenerio nuopelnas. Juk net ir Lietuvoje turime tokių komandų, kuriose žaidėjų net su rykšte neišvarysi į aikštelę – jie pavaikšto ir išeina.“

-Trenerio Žalgiriui reik,trenerio,tokio griežto kaip Kurtis,Pačėsas ar Pesičius.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 18:34
Mer
Post_Move''vaikinai aikštelėje atiduoda visas jėgas, žaidžia noriai. Priversti krepšininkus rungtyniauti – labai didelis trenerio nuopelnas. Juk net ir Lietuvoje turime tokių komandų, kuriose žaidėjų net su rykšte neišvarysi į aikštelę – jie pavaikšto ir išeina.“-Trenerio Žalgiriui reik,trenerio,tokio griežto kaip Kurtis,Pačėsas ar Pesičius.


Visiškai sutinku normalios komandos komplektacija prasideda nuo trenerio pasirinkimo, kadangi jį pasirinkus galima pagal jo pageidavimus ir finansines galimybes formuoti komanda, bet galvojant apie Žalgirį tai skamba kaip utopija utopija. Žalgiris gali užmiršti gerus trenerius, kadangi joks normalus treneris nenorės gadinti savo reputacijos ir būsimos karjeros. Juk kas vyksta ateina treneris pabūna pusę sezono (toks laiko tarpas dar gana normalus) ir tada pralaimėjus keletą mačų ar nepaklusus savininkui metamas, na ir tada sezonas tokiam treneriui iš esmės baigtas, nes aukščiausios klasės treneriai randa darbą geroj komandoj sezono vidury lauk.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 18:51
Na viena gera trenerį Žalgiris turėjo,Zourosas buvo geras,toks netipinis treneris kokio norėčiau Žalgiryje(nes visada norėjau matyti kad Žalgirį treniruoja Pesičius),bet geras,gaila kad jį paleido,jam reikėjo duoti 2-3 metus,ir iš tos grupės kuria šią vasara Žalgiris sulipdė jis būtų padares komanda,nebuvo toks griežtas ,bet visai tai jis atpirkdavo gerais santykiais su žaidėjais(bent man taip iš šalies atrodė),kitas treneris buvo Aco,na,šiaip treneris negarsus,ir rezultatai pastarieji jo nekokie,tačiau,su juo Žalgiris turbūt žaidė geriausius keleta mėnesių per pastaruosius 6-12metų ,kaip lygus su lygiu žaidė prieš Maccabi,Caja,vnž. su Eurolygos grandais.,bet kažkas Romkai nepatiko,Aco atleido,prasidėjo trenerių kaitos,ir kas tada? dar vienas eilinis sugadintas sezonas.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 19:07
Tomas Teletabis
Kiek zinau ryto didziausia alga gaunantis zaidejas yra Robertsas jo alga 680000 euru cia neskaitant jog reikia dar agentui sumoketi mazdaug 10% ir dar mokesciai.Antras pagal atlyginima Samardzinskis 650000 doleriu,Rasicius gauna 450000euru.Nezinau Zalgirio zaideju algu tik teletabiu komandu domiuosi
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2012-04-21 19:54
xzibit
to teletabis

Bl jei Smirdzius gauna 650k $ tai nu nx... Roberts ir Rasic tai bent jau atidirba uz gaunamus $$$
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 30

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.


  • LKL (Lietuvos krepšinio lyga) (Betsafe-LKL)
  • NBA (Nacionalinė krepšinio asociacija) (NBA)
  • Eurolyga (Eurolyga)
  • NKL (Nacionalinė krepšinio lyga) (NKL)
  • LMKL (Lietuvos moterų krepšinio lyga) (LMKL)
  • Europos taurė (EuroCup)
  • RKL (Regionų krepšinio lyga) (RKL)
  • FIBA Europos taurė (FIBA Cup)
  • BBL (Baltijos krepšinio lyga) (BBL)
 
alaus naujienos