Nuotr.: AP - Scanpix
Nuotr. AP - Scanpix

Slovėnų vunderkindo pasaka NBA lygoje tęsiasi. Luka Dončičius vėl pademonstravo šaltakraujiškus nervus ir išplėšė pergalę Dalaso „Mavericks“ (4-6) krepšininkams.

Rezultatyvūs perdavimai 5

Jasono Kiddo auklėtiniai namuose 107:104 (29:15, 28:25, 22:32, 28:32) parklupdė Bostono „Celtics“ (4-6) ekipą.

Likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos po Marcuso Smarto dvitaškio „Celtics“ išsiveržė į priekį (104:102), tačiau netrukus Kristaps Porzingis dėjimu išlygino rezultatą (104:104).

Per pusantros minutės nė vienai komandai nepavyko pelnyti taškų, tačiau lemiama ataka priklausė „Mavericks“.

Kamuolys atsidūrė Lukos rankose. Slovėnas jį nusivarė į kairę pusę, atšoko atgal ir per du gynėjus Joshą Richardsoną ir Smartą paleido tritaškį, kuris su sirena skrodė tinklelį. Dalasas paskendo euforijoje (107:104).

Pergalingas Lukos metimas:

„Aš tiesiog norėjau išsimesti metimą ir jis įkrito, – paskutinę ataką komentavo Luka. – Iš pradžių sekundei sustingau, nes nežinojau, ar kamuolys įkris. Stengiausi atsidurti savo vietoje – kairėje pusėje ant 45 laipsnių kampo ir man pavyko.“

Dončičiui buvo keista, jog likus 11 sekundžių Smartas prasižengė, taip leisdamas laikyti „Mavericks“ kamuolį iki pat rungtynių pabaigos. Kitu atveju svečiai dar būtų turėję 4 sekundes atsakymui.

„Buvau nustebęs, nes jei tu neprasižengi, vis dar turi paskutinį metimą“, – dėstė slovėnas.

Po pergalingų rungtynių Dalaso ekipos vyr. treneris Kiddas prasitarė, jog Luka jam primena kitą legendą, su kuria buvęs krepšininkas žaidė „Mavericks“.

GM: 9

„Prieš tai esu žaidęs su tokiu krepšininku. Kiekvienas žinojo, kad lemiamomis akimirkomis kamuolys keliauja pas 41-ąjį numerį (Dirką Nowitzki) ir jis visuomet atlikdavo savo darbą. Šiandien visi žinojo, kad kamuolys keliauja pas numerį 77 ir jis atliko savo darbą“, – kalbėjo Kiddas.

Ant parketo šėlęs Dončičius per 35 minutes pelnė 33 taškus (7/11 dvit., 5/10 trit., 4/4 baudų.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Manau, kad gyniau jį gerai, – teigė paskutinėje atakoje Luką prižiūrėjęs „Celtics“ žaidėjas Joshas Richardsonas. – Jis jau yra pataikęs kelis tokius metimus. Sunku, bet turi atiduoti pagarbą. Gera gynyba, geresnis puolimas.“

Po penkerių praleistų dėl traumos rungtynių ant parketo sugrįžęs Porzingis per 28 minutes surinko 21 tašką (7/10 dvit., 0/3 trit., 7/8 baud.), 7 atkovotus bei 2 perimtus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, klaidą ir bloką.

Porzingio pasirodymas:

Bostono ekipos gretose išsiskyrė Jaysonas Tatumas, kurio sąskaitoje per 38 minutes buvo 32 taškai (6/11 dvit., 6/8 trit., 2/2 baud.), 11 atkovotų kamuolių ir 2 rezultatyvūs perdavimai.

„Mavericks“: Luka Dončičius 33 (7/11 dvit., 5/10 trit., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 6 kld., 29 naud.), Kristaps Porzingis 21 (7/10 dvit., 7/8 baud., 7 atk. kam.), Jalenas Brunsonas (5/6 dvit., 1/6 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Reggie Bullockas (3/8 trit.) po 13, Dorianas Finney-Smithas 9 (3/5 trit.), Timas Hardaway 7.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 32 (6/11 dvit., 6/8 trit., 11 atk. kam., 4 kld., 33 naud.), Dennis Schroderis 20 (8/16 dvit., 1/6 trit., 6 rez. perd.), Robertas Williamsas 16 (7/8 dvit., 8 atk. kam.), Alas Horfordas 14 (5/7 dvit.), Joshas Richardsonas 13 (5/9 dvit.), Marcusas Smartas 7 (6 rez. perd.).