Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Aikštėje dominavęs Jonas Valančiūnas pasiekė asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą, o jo vedama Memfio „Grizzlies“ (17-16) NBA mače namuose 127:112 (35:26, 32:36, 27:23, 33:27) įveikė Vašingtono „Wizards“ (14-21).

29
40
63%
12/19
20

Nugalėtojams Valančiūnas per 32 minutes pelnė 29 taškus (12/19 dvit., 0/2 trit., 5/7 baudų), atkovojo 20 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 metimus, dukart suklydo ir tris sykius prasižengė.

Valančiūnas tapo pirmuoju „Grizzlies“ krepšininku, kuriam pavyko rungtynėse pelnyti bent 25 taškus, atkovoti bent 20 kamuolių ir blokuoti bent 4 metimus.

Prieš tai lietuvis šį sezoną daugiausiai buvo pelnęs 27 taškus. JV karjeros NBA rekordas yra 34 taškai.

Pirmajame kėlinyje lietuvis pelnė 6 taškus, antrajame – 9, trečiajame – 10, ketvirtajame – 4.

Valančiūno žaidimo epizodai:

20 atkovotų kamuolių yra pakartotas Valančiūno sezono rekordas. Jis šį sezoną vidutiniškai sugriebia po 11,6 kamuolio ir su šiuo skaičiumi NBA užima 6 vietą. Per karjerą Valančiūnas daugiausiai yra atkovojęs 25 kamuolius.

Tai buvo ketvirtosios uteniškio rungtynės „Grizzlies“ komandoje, kuriose jis pelnė bent 20 taškų ir sugriebė bent 20 kamuolių. Klube daugiau tokių rungtynių yra sužaidęs tik Zachas Randolphas (10).

Valančiūno dėjimas:

Komandos į aikštę grįžo po „Visų žvaigždžių“ rungtynių pertraukos. Memfio krepšininkai buvo gavę 4 laisvas dienas.

„Per tas dienas pasiilgau krepšinio. Buvo šaunu vėl pažaisti ir pasiekti pergalę“, – po mačo sakė lietuvis, kuris per 28 šio sezono rungtynes pasiekė 21-ąjį dvigubą dublį.

Memfio krepšininkai baudos aikštelėje surinko 78 taškus. Pirmajame kėlinyje „Grizzlies“ įgijo 13 taškų persvarą (35:22), o antrajame ketvirtyje pasiekė 19 taškų atotrūkį (60:41).

Daugiausia pataiko: Ja Morant

Trečiajame kėlinyje „Wizards“ išsiveržė į priekį (79:78), bet tuomet „Grizzlies“ spurtavo 16:3 ir susigrąžino dviženklį pranašumą.

„Nutarėme žaisti su energija, nusprendėme žaisti gynyboje. Puolime neturėjome problemų. Trečiajame kėlinyje gynyba buvo problema, bet pradėjome gintis ir taip laimėjome“, – sakė Valančiūnas.

Valančiūno interviu po rungtynių:

Ja Morantas prie pergalės pridėjo dvigubą dublį – 21 taškas ir 10 rezultatyvių perdavimų. „Grizzlies“ naujokas Desmondas Bane'as surinko 20 taškų ir pasiekė asmeninį rekordą.

Vašingtono ekipos gretose pasižymėjo Russellas Westbrookas, kurio sąskaitoje per 35 minutes buvo 20 taškų (10/16 dvit.), 5 atkovoti kamuoliai ir 10 rezultatyvių perdavimų.

21 tašką pelnęs Bradley Bealas pataikė tik 6 metimus iš 22 (5/14 dvit., 1/8 trit.).

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 29 (12/19 dvit., 5/7 baud., 20 atk. kam., 4 blok.), Ja Morantas 21 (7/12 dvit., 7/12 baud., 6 atk. kam., 10 rez. perd.), Desmondas Bane'as 20 (5/8 trit.), Kyle'as Andersonas 13 (4/7 dvit., 5 atk. kam.), De'Anthony Meltonas 11 (4/5 dvit.), Dillonas Brooksas 10 (5 kld.), Justise Winslow 9 (4/12 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Wizards“: Bradley Bealas 21 (5/14 dvit., 1/8 trit., 8/8 baud.), Russellas Westbrookas 20 (10/16 dvit., 5 atk. kam., 10 rez. perd.), Deni Avdija (3/5 trit., 6 atk. kam.) ir Davis Bertans (3/7 trit.) po 13, Rui Hachimura 11 (2/7 dvit., 6 atk. kam.).