Nuotr.: BasketNews.lt/D. Lukšta

Ilgiausia Kauno „Žalgirio“ (12-15) pralaimėjimų serija vienai komandai – nutraukta. Nuo 2010 metų Maskvos srities „Chimki“ (12-15) krepšininkų neįveikę kauniečiai triumfavo dvikovoje namie.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai antradienį „Žalgirio“ arenoje 96:85 (29:15, 21:19, 14:24, 32:27) palaužė „Chimki“ ir laimėjo šeštą kartą per pastarąsias septynias dvikovas.

Tai leido „Žalgiriui“ pergalėmis susilyginti su dar keturiomis komandomis, kurios dabar dalijasi 7-11 vietas.

„Žalgiris“ prieš „Chimki“ turės pranašumą, kadangi pirmąją tarpusavio dvikovą buvo pralaimėję 9 taškais. Mačo Kaune pabaigoje šeimininkai pasistengė, kad ši riba būtų peržengta.

Kauniečiams pirmaujant 91:83, Zachas LeDay išprovokavo pražangą ir dar pelnė du taškus, taip padidindamas persvarą iki 11 taškų.

Netrukus Hayesas perėmė kamuolį, greitoje atakoje rezultatyviai asistavo LeDay, ir šio galinga vinis iš viršaus padėjo tašką rungtynėse.

„Žalgiris“ taip pirmą kartą po aštuonių iš eilės pralaimėjimų įveikė „Chimki“. Tai buvo ilgiausia kauniečių nesėkmių serija prieš vieną Eurolygos komandą.

Spurtu 17:10 rungtynes pradėję žalgiriečiai jau po pirmojo kėlinio deklaravo solidų pranašumą – Nigelas Hayesas paskutinę ketvirčio sekundę pataikė tolimą metimą ir leido „Žalgiriui“ pirmauti 14 taškų (29:15).

Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė – kauniečiai svečiams neužleido pozicijų, o be nė taško per ketvirtį nepelniusio Aleksejaus Švedo verstis turėjusi „Chimki“ po pirmosios dalies fiksavo 16 taškų deficitą (34:50).

Nors trečiąjį ketvirtį svečiai pradėjo spurtu 8:0 (42:50), „Žalgiris“ atsakė savo sėkminga atkarpa 6:0 ir po Luko Lekavičiaus metimo iš vidutinio nuotolio pirmavo 14 taškų – 56:42.

Vis tik ketvirčio pabaigoje „Chimki“ sugebėjo sumažinti deficitą: Jonas Jerebko smeigė tritaškį, Aleksejus Švedas ir Devinas Bookeris pridėjo po dvitaškį, o laimėta svečių atkarpa 16:8 prieš lemiamą ketvirtį kauniečių pranašumą apdirpė iki 6 taškų (64:58).

Iki ketvirto kėlinio pabaigos žaisti likus 4 minutes žalgiriečiai vis dar turėjo 6 taškų pranašumą, tačiau jau netrukus Hayesas smeigė tritaškį, o po taiklaus Jerebko dvitaškio sekė du triuškinantys LeDay ir Ulanovo dėjimai, po kurių, žaisti likus beveik 3 minutes, kauniečiai pirmavo 11 taškų persvarą (88:77).

Likus žaisti minutę, Švedo ir Chriso Kramerio dvitaškiai šeimininkų deficitą nukirpo iki 7 taškų (81:88).

Vis dėlto į tai Lekavičius atsakė taikliu dvitaškiu ir Kauno komanda pergalę įtvirtino (90:81).

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo LeDay, kuris per 26 žaistas minutes pelnė 23 taškus (7/10 dvit., 2/3 trit., 3/5 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, vieną kamuolį perėmė, 3 sykius suklydo ir surinko 26 naudingumo balus.

Jam puikiai talkino Lekavičius, kurio sąskaitoje 14 taškų (6/6 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), vienas atkovotas kamuolys, 4 rezultatyvūs perdavimai, viena klaida ir iš viso surinkti 20 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Zachas LeDay 23 (7/10 dvit., 5 atk. kam., 26 naud. bal.), KC Riversas 15 (5/8 trit.), Lukas Lekavičius 14 (6/6 dvit., 4 rez. perd.), Artūras Milaknis 12 (3/6 trit.), Edgaras Ulanovas 10 (6 rez. perd.), Nigelas Hayesas 8 (5 atk. kam.).

„Chimki“: Aleksejus Švedas 24 (4 rez. perd., 5 kld.), Janis Timma 20 (5 atk. kam.), Jonas Jerebko 17 (10 atk. kam.), Stefanas Jovičius 10 (7 rez. perd.), Devinas Bookeris 8.