Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo serijos starte – Klaipėdos „Neptūno“ pergalė. Uostamiesčio klubas namuose 89:77 (25:17, 14:18, 25:20, 25:19) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.

33
46
7
67%
4/6

Nugalėtojų gretose fantastiškas rungtynes jaunasis puolėjas Gytis Masiulis. Jis pelnė 33 taškus (8/11 met.), atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 12 pražangų ir surinko 46 naudingumo balus.

Toks pasirodymas Masiuliui leido aplenkti 24 metus rekordą laikiusį Gintarą Einikį (45 naud. bal.) ir tapti naudingiausiu visų laikų LKL atkrintamųjų žaidėju.

„Neįtikėtinas jausmas, kai visa salė skanduoja tavo vardą. Labai džiaugiuosi, kad taip pasisekė“, – po mačo sakė Masiulis.

„Neptūnas“ rungtynėse jau pirmojo ketvirčio metu buvo įgavęs 15 taškų pranašumą – 21:6. Vis dėlto, jau antrojo kėlinio pradžioje po Mariaus Valinsko tolimo metimo panevėžiečių pranašumas buvo sumažėjęs iki keturių taškų (21:25).

Dar viena sėkminga „Neptūno“ atkarpa 9:2 leido klaipėdiečiams susigrąžinti dviženklį pranašumą (34:23).

Ginklų nesudėję panevėžiečiai po ilgosios pertraukos sugebėjo persverti rezultatą savo naudai (46:45). Tačiau „Neptūnas“ atsakymą turėjo ir į tai, o lemiamo ketvirčio pradžioje sugebėjo nutolti nuo varžovų – 69:55.

Nors „Lietkabelis“ bandė dar sugrįžti į rungtynes, tačiau nesustabdomai rungtyniavęs Masiulis išsaugojo pergalę klaipėdiečiams.

Šiose rungtynėse „Lietkabelio“ gretose ant parketo sugrįžo traumas išsigydę Simas Jasaitis bei Stefanas Sinovecas, kurie atitinkamai pelnė 6 ir 4 taškus.

Tuo metu po ligos pasveikęs Saulius Kulvietis pelnė 6 taškus, tačiau realizavo tik vieną tritaškį iš šešių.

„Lietkabeliui“ vis dar nepadėjo Ike‘as Iroegbu, kuriam yra plyšęs raumuo.

„Neptūnas“: Gytis Masiulis 33 (7 atk. kam.), Deividas Gailius 15, Lorenzo Williamsas 12, Laimonas Kisielius ir Tomas Delininkaitis po 8.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 25 (3/4 trit.), Mindaugas Kupšas 14, Marko Čakarevičius 7.