Nuotr.: USA Today – Scanpix
Nuotr. USA Today – Scanpix

Paulas Millsapas trečiajame kėlinyje pelnė 14 iš savo 17 taškų ir Denverio „Nuggets“ išliko kovoje dėl vietos NBA Vakarų konferencijos finale. Penktosiose pusfinalio rungtynėse Kolorado valstijos klubas 111:105 (23:28, 21:28, 29:24, 38:25) pranoko Los Andželo „Clippers“ ir sušvelnino serijos iki keturių pergalių rezultatą 2-3.

22
25
64%
7/11
14

„Nuggets“ trečiojo kėlinio pradžioje atsiliko 46:61, tačiau tuomet darbo ėmėsi 35 metų Millsapas. Puolėjas rinko taškus iš vidutinio nuotolio ir baudų metimais, o tai padėjo „Nuggets“ po trijų kėlinių sumažinti atsilikimą iki 73:80.

Pirmą kartą į priekį „Nuggets“ išsiveržė po Nikola Jokičiaus tritaškio, iki mačo pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 7 minutes – 89:88.

Po dar vieno tolimo Jokičiaus metimo Denverio ekipa, likus žaisti 3 min. 47 sek., pirmavo 102:94, tačiau „Clippers“ pakilo lemiamam šturmui. Kawhi Leonardas pelnė keturis taškus, Paulas George’as pridėjo du ir, prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei, ekipas teskyrė metimas – 102:100.

Pergalę „Nuggets“ įtvirtino Michaelas Porteris. Likus žaisti 71 sek. puolėjas pataikė tritaškį, o tai buvo vienintelis jo taiklus metimas iš žaidimo. Kitoje aikštės pusėje Porteris blokavo Ivica Zubaco metimą ir Denverio ekipa baudų metimais išsaugojo pranašumą.

Per paskutines 71 sekundę Porteris surinko visus 7 savo rungtynių taškus (1/1 trit., 4/4 baudos). Per šią atkarpą Los Andželo klubas įmetė 5 taškus (1/5 metimai, 2/2 baudos).

„Vienas dalykas, dėl kurio šis vaikis patinka, yra tai, kad jis nebijo. Šiandien jis tai parodė“, – apie lemiamu metu sužibėjusį Porterį sakė Docas Riversas.

„Visi ir toliau mus nurašo. Mums tai patinka“, – po pergalės teigė „Nuggets“ vairininkas Michaelas Malone‘as.

Tai – jau antras kartas šiose atkrintamosiose, kai „Nuggets“ bando atsitiesti iš 1-3 deficito. Ketvirtfinalyje jie tokiu rezultatu atsiliko nuo Jutos „Jazz“, tačiau galiausiai laimėjo 4-3.

„Jie žaidė taip, lyg sezonas kabėtų ant plauko, – kalbėjo Paulas George‘as. – Jie skraidė aplink mus, rungtyniavo kietai bei laiku pataikė metimus, kurių jiems reikėjo.“

Los Andželo krepšininkai pralaimėjo jau šeštąsias rungtynes iš eilės, kuriose turėjo galimybę žengti į konferencijos finalą. Ši serija prasidėjo dar 1974-1975 metų sezone. Šis klubas dar niekada nežaidė NBA konferencijos finale.

Jų neišgelbėjo ir Kawhi Leonardas, kuris per 39 minutes surinko 36 taškus (7/12 dvit., 5/12 trit., 7/7 baudos), atkovojo 9 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Šeštosios serijos rungtynės bus žaidžiamos sekmadienio vakare Lietuvos laiku.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 36 (9 atk. kam.), Paulas George’as 26, Marcusas Morrisas 12, Patrickas Beverley 10.

„Nuggets“: Jamalas Murray 26 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Nikola Jokičius 22 (14 atk. kam., 5 rez. perd.), Paulas Millsapas 17, Monte Morrisas 12, Jerami Grantas 10.