Nikola Mirotičius pelnė 19 taškų ir surinko 29 naudingumo balus, o „Barcelona“ 88:86 įveikė Berlyno ALBA.

Nuotr.: Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

Nikola Mirotičiaus sugrįžimas pažymėtas sudėtinga „Barcelonos“ (8-3) pergale Eurolygos vienuoliktajame ture.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 88:86 (30:19, 15:27, 26:11, 17:29) įveikė ALBA (3-8) krepšininkus.

Nuo sezono pradžios nerungtyniavęs Mirotičius aikštėje praleido 22 minutes, per kurias surinko 19 taškų (2/3 dvit., 4/5 trit., 3/4 baud.), 6 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 29 naudingumo balus.

Rokas Jokubaitis per 4 minutes pelnė 2 taškus (1/3 dvit.), po kartą atliko rezultatyvų perdavimą ir atkovojo kamuolį bei surinko 2 naudingumo balus.

Rungtynės vyko itin permainingai. Puikiai puolime žaidę katalonai per pirmąjį kėlinį surinko 30 taškų, patys praleido 19 ir pirmavo dviženkle persvara.

Tačiau šeimininkai nepasidavė ir antrąjį kėlinį laimėjo 27:15 bei į pertrauką išėjo pirmaudami 46:45.

Antroje rungtynių pusėje į priekį ir vėl šovė Jasikevičiaus auklėtiniai. Ispanijos klubas trečiąjį ketvirtį laimėjo 26:11 ir prieš paskutines 10 minučių užtikrintai pirmavo 71:57.

Visgi Vokietijos klubas ir vėl grįžo į rungtynes. Likus minutei iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, po Jaleeno Smitho taiklaus tritaškio ALBA sumažino deficitą iki minimalaus (82:83). Į tai Cory Higginsas atsakė dviem taikliais baudos metimais, o Smithas pelnė dar du taškus ir komandas likus 14 sek. vėl skyrė 1 taškas (84:85).

Kamuolį priėmęs Mirotičius iš karto buvo subauduotas. 31-erių krepšininko ranka nesudrebėjo (87:84).

ALBA turėjo šansą išlyginti rezultatą, Johanneso Thiemanno tritaškis buvo netikslus, tačiau su varžovų pražanga. Visgi vokietis pataikė tik du baudos metimus iš trijų (86:87).

Šeimininkai ir vėl prasižengė prieš Mirotičių, kuris pataikė pirmą baudos metimą, antrasis skriejo pro šalį, bet kelias sekundes turėjusio ALBA klubo ataka buvo desperatiška ir netiksli.

Berlyno komandai Thiemannas per 24 minutes pelnė 12 taškų (4/6 dvit., 4/5 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

ALBA: Tamiras Blattas 17 (5/9 trit., 6 rez. perd.), Jaleenas Smithas 15 (3/6 trit.), Johannesas Thiemannas 12 (4/6 dvit., 7 atk. kam.), Maodo Lo 9 (6/6 baud.), Christas Koumadje ir Luke'as Sikma (5 rez. perd.) po 8.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 19 (4/5 trit., 6 atk. kam., 3 per. kam., 29 naud.), Nicolasas Laprovittola 16 (2/6 trit., 6/6 baud., 6 rez. perd.), Cory Higginsas 15 (2/5 trit., 5/5 baud.), Tomašas Satoransky (6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Mike'as Tobey (4/5 dvit.) po 11, Nikola Kaliničius 7.