Nuotr.: USA Today - Scanpix
Nuotr. USA Today - Scanpix

LeBronas Jamesas bei Anthony Davisas ir vėl buvo nesustabdomi, o Los Andželo „Lakers“ įpusėjo žygį link NBA trofėjaus. Antrose finalo rungtynėse NBA burbule Orlande „Lakers“ 124:114 (29:23, 39:31, 35:39, 21:21) įveikė Majamio „Heat“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2-0.

33
37
38%
3/8
40%
2/5

Jamesas per 39 minutes pelnė 33 taškus (11/17 dvit., 3/8 trit., 2/5 baudų), atkovojo 9 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 1 metimą.

LeBronas žaidžia 24-ąją NBA atkrintamųjų seriją, kurioje jo komanda pirmauja 2-0. Prieš tai visus 23 sykius tokias serijas LeBrono ekipos laimėjo.

„Lakers“ pastarąjį kartą serijoje 2-0 pranašumą iššvaistė 1969 metais, kai finale nusileido Bostono „Celtics“ klubui.

Davisas buvo dar taiklesnis – puolėjas įmetė 14 iš pirmųjų 15 savo metimų, o iš viso per 39,5 minutės surinko 32 taškus (14/19 dvit., 1/1 trit., 1/1 baudos) bei sugriebė 14 kamuolių.

Majamio klubas vertėsi be traumuotų startinio penketo krepšininkų Bamo Adebayo ir Gorano Dragičiaus. Lieka neaišku, ar jie galės žaisti trečiajame serijos mače.

Startiniame penkete juos pakeitė Tyleris Herro ir Meyersas Leonardas. 20-ies metų ir 256 dienų Herro tapo jauniausiu krepšininku NBA istorijoje, pradėjusiu rungtynes didžiajame finale. Jis tai padarė aštuoniomis dienomis anksčiau nei Magicas Johnsonas, kuris tuo pasižymėjo 1980 metais.

„Heat“ tik vieną kartą iš aštuonių atvejų klubo istorijoje laimėjo seriją, kurioje atsiliko 0-2. Tai įvyko 2006 metų NBA finale.

„Mums nerūpi tai, ką visi kiti galvoja, – sakė Erikas Spoelstra. – Ko mums reikės? Visko, kas yra būtina. Jeigu labai kažko nori, tuomet rasi būdą tai pasiekti. Ši grupė yra užsispyrusi ir mums tereikia išsiaiškinti, kaip įveikti šį priešininką.“

LeBrono pasirodymas:

Pirmojo kėlinio pabaigoje „Lakers“ pradėjo įspūdingą seriją, kai pataikė 16 dvitaškių iš eilės, o ši atkarpa pasibaigė tik trečiojo kėlinio pradžioje, kuomet komanda jau pirmavo dviženkle persvara.

Trečiajame kėlinyje „Heat“ surinko 39 taškus ir turėtą 14 taškų deficitą sumažino iki 10 taškų.

„Mes žaidžiame prieš puikią komandą ir tai suprantame“, – po mačo sakė Jamesas.

Visgi lemiamu metu Los Andželo klubas buvo geresnis. Per ketvirtąjį kėlinį mažiausias „Lakers“ pranašumas buvo 9 taškai.

Los Andželo krepšininkai pataikė 51 proc. metimų (49/97). „Lakers“ įmetė 33 dvitaškius iš 50, taip pat išmetus 47 tritaškius pasiekė klubo sezono rekordą, o iš jų pataikė 16 šūvių.

„Heat“ atakavo 51 proc. taiklumu ir metė dvigubai daugiau baudų metimų (34 prieš 17), tačiau „Lakers“ iš žaidimo atliko 97 metimus, o Majamio klubas – tik 71.

Pralaimėjusių gretose Jimmy Butleris per 45 minutes surinko 25 taškus (7/16 dvit., 11/12 baudų), pridėjo 8 atkovotus kamuolius ir 13 rezultatyvių perdavimų.

Trečiosios serijos rungtynės vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį, 2.30 val. Lietuvos laiku.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 33 (11/17 dvit., 9 atk. kam., 9 rez. perd.), Anthony Davisas 32 (14/19 dvit., 14 atk. kam.), Rajonas Rondo 16 (3/4 trit., 10 rez. perd.), Kyle‘as Kuzma ir Kentaviousas Caldwellas-Pope‘as po 11.

„Heat“: Jimmy Butleris 25 (11/12 baudų, 13 rez. perd.), Kelly Olynykas 24 (6/9 dvit., 9 atk. kam.), Tyleris Herro 17, Kendrickas Nunnas 13, Jae Crowderis 12 (7 atk. kam.), Duncanas Robinsonas 9.