Nuotr.: ITAR-TASS – Scanpix
Nuotr. ITAR-TASS – Scanpix

Lietuviškoji Permės „Parma“ (1-0) komanda pirmajame VTB Vieningosios lygos sezono mače užfiksavo neeilinę sensaciją.

Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

Didžiąją rungtynių dalį atsilikę Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 97:95 (25:26, 19:29, 17:26, 36:14) patiesė Maskvos CSKA (1-1) ekipą.

CSKA užtikrintai kontroliavo rungtynes viso susitikimo metu ir dar ketvirtojo kėlinio viduryje turėjo 20 taškų persvarą (87:67). Vis tik tuomet svečiai kilo į lemiamą šturmą.

Robertas Johnsonas vienas pats surinko 9 taškus paeiliui, Mareks Mejeris pridėjo dvitaškį, Eigirdas Žukauskas realizavo metimą iš po krepšio, o „Parma“ laimėjo atkarpą 18:4 ir, likus 2 minutėms, komandas skyrė viso labo 6 taškai – 85:91.

Apsukų nemažinusi „Parma“ visiškai atkūrė intrigą. Glebas Šeiko ir Nikolajus Žmako smeigė po tritaškį ir prasidėjus paskutinei dvikovos minutei svečių deficitas sumenko iki minimumo – 91:92.

Po to Mike’as Jamesas realizavo tik vieną baudos metimą, o už tai „Parma“ nubaudė skaudžiausiu įmanomu būdu.

Likus 10 sekundžių Šeiko smeigė dar vieną tikslų tolimą metimą ir taip persvėrė rezultatą „Parma“ komandos naudai – 94:93.

Nieko nelaukusi CSKA po minutės pertraukėlės iš karto atsakė savo taškais, kuomet sėkmingą reidą krepšio link atlikęs Mike‘as Jamesas vėl persvėrė rezultatą – 95:94.

Vis tik tai nebuvo vakaras. Likus 0,1 sekundės Maksimas Grigorjevas smeigė dar vieną tritaškį ir taip išplėšė „Parma“ komandos pergalę – 97:95.

CSKA ekipos neišgelbėjo ir įspūdingą pasirodymą surengęs Jamesas. Amerikietis per 29 minutes pelnė 31 tašką (9/12 dvit., 1/3 trit., 10/12 baudos), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 12 pražangų, tačiau 5 sykius suklydo bei surinko 27 naudingumo balus.

Nugalėtojams Adas Juškevičius per 15 minučių įmetė 11 taškų (1/2 dvit., 1/1 trit., 6/7 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas, 2 sykius suklydo ir surinko 13 naudingumo balų.

Žukauskas pridėjo 10 taškų (1/2 dvit., 2/4 trit., 2/2 baudos), 2 atkovotus kamuolius ir 9 naudingumo balus.

CSKA: Mike‘as Jamesas 31 (9/12 dvit., 10/12 baudos, 27 naud. bal.), Willas Clyburnas 19 (5/8 dvit.), Nikita Milutinovas 13 (4/8 dvit.).

„Parma“: Borisas Savovičius 18 (6/7 dvit.), Adas Juškevičius (1/2 dvit., 6/7 baudos), Mareks Mejeris (5/8 dvit.), Robertas Johnsonas (4/8 dvit.) po 11, Eigirdas Žukauskas (2/4 dvit.) ir Nikolajus Žmako po 10.