Jonas Valančiūnas surinko dvigubą dublį, Domantas Sabonis buvo arti to ir jų įkvėpta Lietuvos rinktinė pergalingai pradėjo atranką į olimpines žaidynes.

Pirmosiose atrankos turnyro Kaune rungtynėse Dariaus Maskoliūno auklėtiniai 76:65 (11:10, 25:18, 19:16, 21:21) pranoko Venesuelos komandą.

„Kaip ir tikėjomės, pirmosios rungtynės namuose prie savų žiūrovų dažniausiai būna nervingos. Kažkur perskubėjome, pasikarščiavome, – po rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Maskoliūnas. – Gerai, kad laimėjome, tačiau nežaidėme gerai. Turime daug dalykų, kuriuos reikia taisyti. Kitose rungtynėse tikiuosi matyti kur kas geresnį vaizdą.“

Lietuviai ketvirtadienį antrajame kvalifikacijos mače susikaus su Pietų Korėja.

JV per 21 minutę surinko 20 taškų (8/9 dvit., 4/4 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir užfiksavo 30 balų naudingumą.

Maskoliūno kariauna tvirtai iniciatyvą užvaldė trečiajame ketvirtyje, kada Marius Grigonis pralaužė ledus atakuodamas iš toli, lietuviai laimėjo atkarpą 7:2 ir įgijo dviženklę persvarą – 51:41.

Ketvirtajame kėlinyje Rokui Giedraičiui ir Mantui Kalniečiui pridėjus po tritaškį, Lietuvos pranašumas tapo rekordinis – 69:53.

Nuo suolo pakilęs Domantas Sabonis per 24 minutes įmetė 12 taškų (6/8 dvit.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo ir įsirašė 16 naudingumo balų.

„Pirmos rungtynės, Venesuela šiandien žaidė stipriai, o mes darėme klaidas, kur nereikia, žaidėme banguotai. Tam įtakos turėjo jaudulys, – po pergalės kalbėjo Sabonis. – Per pirmąsias atrankos rungtynes norėjome gerai pasirodyti prieš savo sirgalius. Svarbiausia, jog pavyko iškovoti pergalę.“