Vilniečiai buvo be Luko Ulecko ir Tomo Lekūno, tačiau 5 „Ryto“ žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių ir per pratęsimą 109:104 įveikė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“.

Nuotr.: LKL

Dramatišką pergalę LKL finalo pakartojime iškovojo Vilniaus „Rytas“ (8-3).

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose per pratęsimą 109:104 (27:23, 24:21, 18:29, 21:17) įveikė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (8-4).

Vilniečiams šiame mače negalėjo padėti apsirgę Lukas Uleckas ir Tomas Lekūnas.

Pirmąjį tarpusavio mačą 79:70 laimėjo panevėžiečiai.

Likus 2,5 minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos po Gyčio Radzevičiaus tritaškio rezultatas tapo lygus (84:84).

Netrukus Jamelas Morrisas pelnė dvitaškį (86:84), Elvaras Fridrikssonas įsmeigė tritaškį ir likus pusantros minutės išvedė „Rytą“ į priekį (87:86).

Komandos apsikeitė tiksliomis atakomis: Fridrikssonas įsmeigė dar vieną tritaškį, tačiau Gabrielius Maldūnas atsakė dvitaškiu bei likus 42 sekundėms rezultatas vėl buvo lygus (90:90).

Per likusį laiką abiems komandoms užpulti nepavyko ir viskas kėlėsi į pratęsimą. Jį geriau pradėjo vilniečiai, kurie smogė spurtu 9:1 ir likus 3 minutėms įgijo 8 taškų pranašumą (99:91).

Netrukus Normantas įsmeigė dar vieną tritaškį ir Vilniuje pakvipo pergale (102:91). Per likusį laiką panevėžiečiai nebeišsikapstė.

Po mačo vilniečių strategas Giedrius Žibėnas akcentavo „Ryto“ komandiškumą ir reakciją po pralaimėjimo LKL mačo Kėdainių „Nevėžiui-Optibet“.

„Žaidėjai buvo išsiilgę namų rungtynių. Sveikinimai jiems. Jie šiandien žaidė kartu, rodė reakciją po paskutinių švelniai tariant nekokių rungtynių. Turime išmokti parodyti reakciją ir po laimėtų rungtynių. Sveikinimai „B tribūnai“ su 24-uoju gimtadieniu. Pergalę pasiekėme todėl, nes kontroliavome emocijas.

„Lietkabelis“ sužaidė turbūt geriausias puolimo rungtynes šį sezoną, fantastiškai pataikydami iš toli. Per kančias, per savalaikius gerus sustabdymus gynyboje laimėjome. Tai yra komandinė pergalė. Nebuvo kažkokio išreikšto lyderio. Tikrai džiaugiuosi už komandą“, – teigė Žibėnas.

Net penki vilniečių žaidėjai pelnė dviženklį taškų kiekį: Fosteris surinko 20 taškų, Echodas ir Radzevičius po 18, Normantas įmetė 15, Williamsas pridėjo 13.

Panevėžio ekipos gretose išsiskyrė Kristianas Kullamae, kurio sąskaitoje per 30 minučių buvo 21 taškas (1/5 dvit., 6/8 trit., 1/2 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 18 naudingumo balų.

Tuo metu po mačo panevėžiečių vyr. treneris Nenadas Čanakas nebuvo kalbus.

„Mes nepasinaudojome savo šansu, nežaidėme protingai. Jie sumetė sunkius metimus. Kol kas tiek. Turiu pažiūrėti rungtynes, kad kažką daugiau pasakyčiau. Turime užmiršti šį pralaimėjimą ir ruoštis kitoms rungtynėms Europos taurėje prieš Bursos klubą“, – sakė treneris.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 20 (4/12 dvit., 1/8 trit., 9/10 baud., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld.), Gytis Radzevičius (3/7 dvit., 4/7 trit., 11 atk. kam., 26 naud.) ir Martynas Echodas (6/9 dvit., 6/7 baud., 12 atk. kam., 2 blok., 33 naud.) po 18, Margiris Normantas 15 (2/3 trit., 5/6 baud., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Jarvisas Williamsas 13 (5/6 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blok.), Elvaras Fridrikssonas 9 (3/3 trit.), Gytis Masiulis 7.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 22 (4/11 dvit., 4/7 trit., 4 kld.), Kristianas Kullamae 21 (6/8 trit., 5 atk. kam.), Mantas Rubštavičius 14 (2/2 trit.), Paulius Murauskas 13 (4/6 dvit.), Željko Sakičius (1/8 dvit., 6 atk. kam., 3 per. kam.) ir Gabrielius Maldūnas (5 atk. kam.) po 8.