Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Penktąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate iškovojo Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (5-2).

Fotogalerija

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 100:94 (23:20, 27:24, 21:29, 29:21) parklupdė Vilniaus „Ryto“ (5-2) krepšininkus.

Su šia pergale „Nevėžis-Optibet“ lieka vienintele komanda LKL čempionate nepralaimėjusia nė vienerių namų rungtynių, o vilniečiams tai buvo antroji nesėkmė paeiliui.

Iki rungtynių pabaigos likus 4 minutėms Lukas Uleckas tolimu metimu sumažino „Ryto“ skirtumą iki 2 taškų (80:82), tačiau Vaidas Kariniauskas pridėjo dvitaškį, Vaidas Čepukaitis ir Domantas Vilys realizavo po 3 baudas ir šeimininkai nutolo (88:80).

Kitoje atakoje Uleckas pelnė dvitaškį (88:82), tačiau netrukus po krepšiais karaliavęs Čepukaitis pelnė dvitaškį su pražanga, kitoje atakoje kalė kamuolį iš viršaus ir likus pusantros minutės „Nevėžis-Optibet“ susikrovė 11 taškų persvarą (95:84).

Netrukus Kristjanas Kitsingas sumetė 4 baudas iš eilės (95:88), tačiau pražanga sustabdytas Panagiotis Kalaitzakis baudų metimais įtvirtino kėdainiečių pergalę (97:88). Per likusį laiką vilniečiai dar bandė kapstytis, tačiau nesėkmingai.

Naudingiausiai kėdainiečių gretose rungtyniavo Julius Kazakauskas. 196 centimetrų ūgio puolėjas per 36 minutes pelnė 15 taškų (5/6 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 10 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Kazakauskui puikiai talkino savo karjeros rungtynes LKL sužaidęs Domantas Vilys. Jaunasis įžaidėjas per 25 minutes pelnė 22 taškus (2/5 dvit., 3/5 trit., 9/9 baud.), atkovojo 1 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir surinko 24 naudingumo balus.

„Ryto“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo rezultatyvus Chrisas McCullough. Amerikietis per 28 minutes pelnė 19 taškų (8/13 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

„Rytui“ šiose rungtynėse dėl traumų negalėjo padėti Andrew Goudelockas, Tautvydas Lydeka ir Martynas Echodas bei dėl problemų su viza vis dar Senegale esantis Maurice'as Ndouras.

„Nevėžis-Optibet“: Domantas Vilys 22 (3/5 trit.), Vaidas Kariniauskas (11 rez. perd.) ir Vaidas Čepukaitis (6 atk. kam.) po 18, Julius Kazakauskas 15 (10 atk. kam.), Panagiotis Kalaitzakis 13 (7 atk. kam.).

„Rytas“: Chrisas Mccullough 19 (6 atk. kam.), Lukas Uleckas (3/4 trit.) ir Kristijanas Kitsingas (4/7 trit.) po 17, Mindaugas Girdžiūnas 14 (6 rez. perd., 5 kl.).