Gintarė Petronytė įsivažiavo antrojoje mačo dalyje Nuotr.: FIBA Europe
Sandra Linkevičienė sėkmingai rungtyniavo gynyboje Nuotr.: FIBA Europe
Irina Osipova vedė ruses į priekį pirmojoje susitikimo dalyje Nuotr.: FIBA Europe
Mantas Šernius įkvėpė lietuves kautis dėl pergalės Nuotr.: FIBA Europe

Lietuvos moterų rinktinė įspūdinga pergale pradėjo antrąjį Europos čempionato etapą. Didelį deficitą per ketvirtąjį kėlinį panaikinusios lietuvės 78:74 (13:22, 10:17, 24:22, 31:13) dramatiškai palaužė Rusijos krepšininkes.

Manto Šerniaus auklėtinės į savo sąskaitą įsirašė pirmąją įskaitinę pergalę ir pagerino savo šansus patekti į čempionato ketvirtfinalį. Dvi įskaitines pergales turinčios rusės šiame čempionate suklupo antrąjį kartą – grupių etape jos nusileido pasirodymą pirmenybėse jau baigusioms Latvijos krepšininkėms.

Blankiai rungtynes pradėjusių lietuvių pergalę nulėmė įspūdingas spurtas ketvirtajame kėlinyje. Dar trečiojo ketvirčio pabaigoje 17 taškų deficitą (42:59) turėjusi Lietuvos rinktinė spurtavo net 19:2 ir įsiveržė į priekį – 64:63.

Rusės netrukus susigrąžino persvarą (73:68), tačiau lietuvės dar kartą spurtavo ir po Sandros Linkevičienės tritaškio prieš prasidedant paskutinei ketvirčio minutei vėl įsiveržė į priekį – 74:73.

Paskutiniosios mačo minutės metu Rusijos krepšininkėms nesisekė suregzti sėkmingos atakos, o Gintarės Petronytės ir Kamilės Nacickaitės baudų metimai paskutinėmis akimirkomis įtvirtino įspūdingą lietuvių pergalę.

Pirmojoje susitikimo dalyje, iš žaidimo visiškai išjungusi Petronytę, Rusijos rinktinė turėjo iniciatyvą savo rankose bei jau pirmajame kėlinyje susikrovė 9 taškų persvarą – 22:13.

Vos nuo suolelio pakilusi Marina Solopova įnešė energijos į Lietuvos rinktinės žaidimą bei antrąjį kėlinį pradėjo perimdama du kamuolius iš eilės. Vis tik tai nesutrukdė rusėms toliau dominuoti bei didinti savo pranašumo, kuris kėlinio pabaigoje pasiekė net 18 taškų ribą – 39:21.

Trečiojo kėlinio viduryje 8 taškus iš eilės surinkusi Gabrielė Gutkauskaitė iniciavo spurtą, kuris sumažino lietuvių atsilikimą iki 10 taškų (38:48). Vis tik tuomet trys Rusijos krepšininkių tritaškiai leido joms vėl pabėgti į priekį – 59:42.

Vis dėlto charakterį pademonstravusios Lietuvos krepšininkės paskutiniajame ketvirtyje pakilo į lemiamą šturmą, kuris leido pasiekti fantastišką pergalę.

Lietuva: Gintarė Petronytė 20 (8 atk. kam.), Kamilė Nacickaitė 19, Gabrielė Gutkauskaitė, Marina Solopova ir Sandra Linkevičienė po 8, Monika Grigalauskytė 6, Vita Kuktienė 5, Santa Okockytė 4.

Rusija: Epiphanny Prince, Irina Osipova ir Jevgenija Belyakova po 12, Maria Vedeeva ir Marina Kuzina po 10.