Nuotr.: Reuters – Scanpix
Nuotr. Reuters – Scanpix

Domantas Sabonis surinko ketvirtą trigubą dublį per pastarąsias 3 savaites ir pataikė metimą, galėjusį lemti pergalę, tačiau galutinis žodis priklausė Spenceriui Dinwiddie.

11
27
19
2

Bruklino „Nets“ (24-28) gynėjas įmetė dvitaškį, likus žaisti 3,8 sek., ir išplėšė pergalę 106:105 (30:28, 21:20, 26:32, 29:25) prieš Indianos „Pacers“ (31-23).

Tai apkartino dar vieną įspūdingą asmeninį Sabonio pasirodymą. Per 38 minutes lietuvis pelnė 23 taškus (11/13 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/1 baudos), atliko 11 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 10 kamuolių, perėmė 1 kamuolį, 2 sykius prasižengė ir surinko 39 naudingumo balus.

39 naudingumo balai yra pakartotas Sabonio rekordas NBA – tiek pat jis yra surinkęs dar 3 sykius šį sezoną.

Sabonis pakėlė iš kojų visą „Bankers Life Fieldhouse“ areną, kai, iki mačo pabaigos likus žaisti 9,9 sek., pataikė dvitaškį iš po krepšio ir išvedė „Pacers“ į priekį 105:104. Lietuvis liko žaisti vienas prieš vieną prieš DeAndre Jordaną, suklaidino jį ir įvertė taškus kaire ranka.

Visgi po minutės pertraukėlės Dinwiddie atsakė ypatingai sunkiu dvitaškiu atsilošus ir paskutinei „Pacers“ atakai paliko mažiau nei 4 sekundes.

„Nets“ turėjo vieną pražangą atsargoje ir ją išnaudojo prieš Victorą Oladipo, taip nukirpdami kiek daugiau nei sekundę rungtynių laiko.

Po to „Pacers“ paskutinį metimą patikėjo Malcolmui Brogdonui ir jo tolimas šūvis tikslo nepasiekė.

Nuaidėjus finalinei sirenai, Sabonis susiėmė už galvos ir kurį laiką nejudėjo.

Visus keturis karjeros trigubus dublius jis surinko per paskutines 12 rungtynių.

GM: 51

Nepaisant sėkmingos asmeninės atkarpos, „Pacers“ pastaruoju metu stringa – ji pralaimėjo šešerias rungtynes iš eilės ir Rytų konferencijoje žengia šeštoje vietoje.

Iki „Visų žvaigždžių“ savaitgalio „Pacers“ dar sužais vienerias rungtynes su lygos lyderiais, Milvokio „Bucks“ krepšininkais.

Sabonio vedami „Pacers“ mačo su „Nets“ ketvirtajame kėlinyje perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį, o priešpaskutinę mačo minutę pirmavo 103:99. Visgi Joe Harrisas pelnė 5 taškus iš eilės ir po ko tritaškio svečiai išsiveržė į priekį 104:103. Sabonis dar atsakė dvitaškiu, bet paskutinis žodis priklausė Dinwiddie.

„Pacers“: Domantas Sabonis 23 (11/13 dvit., 11 rez. perd., 10 atk. kam., 39 naud. balai), T.J. Warrenas 19, Mylesas Turneris 15, Dougas McDermottas 13, Victoras Oladipo 12.

„Nets“: Spenceris Dinwiddie 21 (11 rez. perd., 6 atk. kam.), Joe Harrisas 15, Taureanas Prince’as 14, Jarrettas Allenas 13, DeAndre Jordanas (19 atk. kam.), Carisas Lavertas ir Garrettas Temple’as po 11, Timothe Luwawu-Cabarrot 10.