Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) grandų derbyje saldų revanšą pasiekė bei triumfavo Kauno „Žalgiris“ (17-1).

Jure Zdovco auklėtiniai išvykoje 72:67 (17:18, 21:15, 17:17, 17:17) įveikė Vilniaus „Rytą“ (15-2), nutraukė sostinės ekipos 14 pergalių paeiliui seriją bei įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Pirmąjį tarpusavio mačą Kaune laimėjo „Rytas“ 84:75.

Likus pusantros minutės po Edgaro Ulanovo tritaškio „Žalgiris“ nutolo per 8 taškus (69:61) ir atrodė, jog uždarys rungtynes, tačiau vilniečiai nepasidavė: atsakė atkarpa 6:0 ir likus 18 sekundžių po Luko Ulecko baudų kvėpavo varžovams į nugaras (67:69).

Likus 12 sekundžių Regimantas Miniotas pataikė tik vieną baudą (70:67) ir paliko vilniečiams šansą, tačiau kauniečiai prasižengė ir likus 5 sekundėms pasiuntė Ulecką mesti baudų.

Puolėjas prametė pirmąją, specialiai nepataikė antrosios, tačiau „Ryto“ žaidėjai per anksti įžengė į baudos aikštelę ir kamuolys buvo atiduotas svečiams, o pergalę baudomis įtvirtino Ulanovas (72:67).

„Sveikinimai mano žaidėjams. Tikrai nežinojau, ko tikėtis po tokio tvarkaraščio, traumų ir pralaimėtų rungtynių Turkijoje. Tačiau didžiuojuosi savo žaidėjais. Jie rado energijos ir kovojo tokioje atmosferoje. Aišku, nesu patenkintas paskutine rungtynių dalimi. Turime išlikti protingi, bet tai jau kita istorija“, – spaudos konferencijoje sakė žalgiriečių strategas Zdovcas.

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Ulanovas, kurio sąskaitoje per 35 minutes buvo 19 taškų (5/6 dvit., 2/3 trit., 3/4 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 3 klaidos bei 24 naudingumo balai.

Lukas Lekavičius pridėjo 16, Tyleris Cavanaugh – 15 taškų.

Vilniaus komandai Arnas Butkevičius per 31 minutę pelnė 13 taškų (3/3 dvit., 2/4 trit., 1/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 19 naudingumo balų.

Ivanas Buva per 24 minutes surinko 20 taškų (7/10 dvit., 0/2 trit, 6/7 baud.), 3 atkovotus kamuolius ir 18 naudingumo balų.

Rungtynės nesusiklostė Vaidui Kariniauskui, Mindaugui Girdžiūnui ir Gyčiui Radzevičiui. Šie „Ryto“ krepšininkai kartu sudėjus sukrapštė 3 taškus ir vos 1 naudingumo balą.

Sostinės ekipa prastai metė tritaškius. Tikslą pasiekė vos 4 iš 21 tolimų metimų (19 proc.).

Vilniečiai pirmą kartą šį sezoną neperžengė 70 taškų ribos.

„Aišku, ne pats geriausias mūsų pasirodymas, – kalbą po pralaimėtos akistatos spaudos konferencijoje pradėjo Giedrius Žibėnas. – Du kėlinius pravaikščiojome, nors prieš „Žalgirį“ turėjome laikyti didesnį tempą. Kad laimėtume prieš „Žalgirį“, turėtume visi ateiti į rungtynes pasiruošę. Šiandien pralaimėjome fiziškumu, mikrodvikovas. Galų gale, momentais norėjome laimėti po vieną. Dėl to nenusipelnėme pergalės.“

Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Kauno, kurie po Mareko Blaževičiaus 4 taškų paeiliui išsiveržė 8:2. Į tai prabudę vilniečiai atsakė atkarpa 16:7 ir po galingo Arno Butkevičiaus dėjimo pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 3 taškų pranašumą (18:15).

Didžiąją antrojo kėlinio dalį abi komandos žengė koja kojon, tačiau žalgiriečiai per paskutines dvi kėlinio minutes perėmė iniciatyvą į savo rankas, kai gynyboje iš žaidimo nepraleido nė taško, o patys spurtavo 7:0 ir atitrūko 38:32.

Vienintelį tašką per šią atkarpą nuo baudos metimų linijos įmetė Speedy Smithas, kuris priartino vilniečius iki 33:38.

Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 7:0 ir po Cavanaugh dvitaškio įgijo dviženklę persvarą (45:33), tačiau „Rytas“ nepasidavė: atsakė atkarpa 17:10 ir po Girdžiūno baudos metimo prieš lemiamą ketvirtį sumažino skirtumą iki 5 taškų (50:55).

Abi komandos turėjo netekčių. Vilniečiams negalėjo padėti traumuotas Maurice'as Ndouras. Tuo metu „Žalgirio“ gretose nežaidė koronavirusu apsikrėtę Paulius Jankūnas, Tai Websteris ir Artūras Milaknis bei traumą patyręs Janis Strelnieks.

„Rytas“: Ivanas Buva 20 (7/10 dvit., 6/7 baud.), Arnas Butkevičius 13 (2/4 trit., 7 atk. kam.), Lukas Uleckas 10, Speedy Smithas 9 (1/6 trit., 4 rez. perd.), Tanneris Leissneris 7.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 19 (5/6 dvit., 2/3 trit., 8 atk. kam.), Lukas Lekavičius 16 (5/8 dvit., 2/5 trit.), Tyleris Cavanaugh 15 (4/8 dvit.), Marekas Blaževičius 7.