Nuotr.: K.Bakūnas
Nuotr. K.Bakūnas

Kauno „Žalgiris“ patyrė pirmą pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalių istorijoje.

Permainingose rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ savo aikštėje sensacingai 70:68 (15:19, 23:19, 11:10, 21:20) įveikė Lietuvos čempionus ir išlygino serijos rezultatą – 1-1.

„Žalgiris“ LKL ketvirtfinalyje nebuvo pralaimėjęs nuo lygos įkūrimo – 1993 metų.

Ketvirtfinalyje žaidžiama iki trijų pergalių, o trečiosios serijos rungtynės šeštadienį įvyks Garliavoje.

„Neptūnas“ nugalėjo „Žalgirį“ po trejų metų pertraukos. Paskutinė pergalė buvo pasiekta 2019 m. kovą.

„Žalgirio“ pralaimėjimą dar labiau apkartino Edgaro Ulanovo trauma. Puolėjas antrojo kėlinio pabaigoje lygioje vietoje patyrė kojos traumą.

Žengdamas žingsnius atgal jis staigiai pakėlė koją ir krito ant parketo. Ulanovas kurį laiką nesikėlė nuo parketo ir tuo pačiu reiškė priekaištus teisėjams. Iš pradžių puolėjas dar bandė išsivaikščioti, tačiau nepratęsus rungtynių šlubuodamas nuėjo ant suoliuko, o vėliau ant jo grįžo be sportinės aprangos.

Ulanovas per 17 minučių pelnė 6 taškus (3/6 dvit.), atkovojo 3 kamuolius ir surinko 6 naudingumo balus.

Prieš prasidedant paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei, Deividas Gailius smeigė tritaškį ir išvedė šeimininkus į priekį (66:64), o likus 17 sekundžių klaipėdietis pridėjo ir vieną baudą – 67:64.

Vis dėlto Lukas Lekavičius greitai atsakė dviem taškais (66:67), Gailius vėl pataikė tik vieną baudą (68:66), o rezultatą likus 3 sekundėms išlygino Karolis Lukošiūnas – 68:68.

Po Dainiaus Adomaičio paprašytos minutės pertraukėlės tritaškiui išvestas buvo Gailius, prieš kurį prasižengė Joshas Nebo. Vis dėlto Gailius prametė pirmąsias dvi baudas, tačiau paskutiniu metimu išvedė „Neptūną“ į priekį – 69:68.

„Žalgiris“ bandė gelbėtis, bet išmesdami kamuolį iš už galinės linijos suklydo, o pergalę šeimininkams baudos metimais įtvirtino paskutinės minutės herojus Gailius.

Paskutinėmis minutėmis taškus rinkęs Gailius mačą baigė su 17 pelnytų taškų (2/5 dvit., 2/8 trit., 7/12 baud.). Jis dar atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 14 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Žygimantas Janavičius, per 32 minutes pelnęs 21 tašką (6/6 dvit., 3/6 trit.). Jis taip pat atkovojo 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Lekavičius, tempęs komandą į priekį ketvirtajame kėlinyje. Jo sąskaitoje per 26 minutes buvo 17 taškų (5/7 dvit., 0/2 trit., 7/9 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 11 išprovuokuotų pražangų bei 28 naudingumo balai.

Šiose rungtynėse Kazys Maksvytis nusprendė neregistruoti Tai Websterio ir Mareko Blaževičiaus.

Prieš rungtynes „Neptūnas“ pasveikino prieš pusantros savaitės apie karjeros pabaigą paskelbusį Simą Galdiką. „Neptūno“ direktorius Sigitas Ambrazevičius ilgamečiam komandos krepšininkui įteikė 21 numeriu pažymėtus marškinėlius. Galdikas „Neptūne“ praleido 11 sezonų, o karjerą užbaigė NKL titulu su „Gargždais“.

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius 21 (6/6 dvit., 3/6 trit., 6 rez. perd., 5 kld.), Deividas Gailius 17 (2/8 trit., 7/12 baud., 6 rez. perd.), Benas Griciūnas 16 (5/6 dvit., 6/8 baud., 9 atk. kam.), Edgaras Želionis 9 (3/7 dvit., 5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17 (5/7 dvit., 7/9 baud., 4 rez. perd., 11 išpr. praž., 28 naud.), Joffrey Lauvergne'as 14 (6/7 dvit.), Edgaras Ulanovas ir Tyleris Cavanaugh po 6.