Nuotr.: RIA Novosti - Scanpix
Nuotr. RIA Novosti - Scanpix

Zielonos Guros „Stelmet“ (1-3) sensacingai iškovojo pirmąją  pergalę Eurolygoje. Lenkijos čempionai savo žiūrovų akivaizdoje 71:68 (19:15, 21:18, 17:16, 14:19) nukovė Atėnų „Panathinaikos“ (1-3).

Užtikrintai rungtyniavę šeimininkai pirmavo beveik viso susitikimo metu. Antrojo kėlinio metu lenkai spurtavo 13:3 ir įgijo dviženklę persvarą – 29:18.

Apčiuopiamą pranašumą C grupės autsaideriai išlaikė iki ketvirtojo kėlinio vidurio, kuomet „Panathinaikos“ spurtavo 9:2 ir sumažino atsilikimą iki minimumo – 60:61.

Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes rezultatas jau buvo lygus (63:63), tačiau paskutinėmis mačo akimirkomis sėkmė vėl atsigręžė į Lenkijos komandą.

Lukašas Košarekas pataikė iš toli, J.R. Reynoldsas ir Nemanja Djursičius sumetė baudų metimus ir įpusėjus paskutinei minutei „Stelmet“ pirmavo 69:65.

Dimitris Diamantidis pataikė pirmąjį savo tritaškį iš penkių ir sugrąžino graikams viltį (68:69), tačiau dar du baudų metimus realizavę bei nuo dviejų chaotiškų varžovų atakų apsigynę lenkai šventė pergalę.

Atėnų ekipa nuo baudų metimo linijos atakavo tik 52 proc. taiklumu (13/25), o iš trijų taškų zonos – vos 18 proc. taiklumu (5/27).

„Stelmet“: Mateušas Ponitka 13 (10 atk. kam.), Dejanas Borovnjakas 12, Simonas Ševčikas ir Pšemislavas Zamojskis po 8

„Panathinaikos“: Jamesas Feldeine‘as 15, Aleksandras Pavlovičius 11, Ognjenas Kuzmičius 10, Vladimiras Jankovičius 9.