Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Šarūno Jasikevičiaus sugrįžimas į Kauną pažymėtas šeštuoju „Žalgirio“ (5-7) pralaimėjimu iš eilės.

Fotogalerija

Martino Schillerio auklėtiniai namuose 62:73 (14:17, 19:22, 15:16, 14:18) turėjo pripažinti „Barcelonos“ (9-2) krepšininkų pranašumą.

„Pirmoje pusėje strigome kovoje dėl kamuolių ir varžovai tuo naudojosi, – po rungtynių spaudos konferencijoje sakė Schilleris. – Antroje dalyje tai sutvarkėme ir pagerinome šį aspektą. Gynyboje žaidėme su agresyvumu, aktyvumu, kas leisdavo nutraukti perdavimą ir taip provokuoti jų klaidas.“

„Žalgiris“ į pergalę kabinosi praktiškai visų rungtynių metu. Ketvirtajame kėlinyje sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes, Nigelas Hayesas bei Thomas Walkupas atseikėjo po tritaškį ir nurėžė „Žalgirio“ deficitą iki 3 taškų – 54:57.

Vis tik svečiai pradėjo bėgti įpusėjus ketvirčiui. Kyle‘as Kuricas pataikė tritaškį, Nickas Calathes realizavo baudas, dar vieną tolimą metimą pridėjo Alexas Abrinesas, o atkarpą 8:2 laimėję katalonai įgijo 9 taškų pranašumą – 65:56.

Neilgai trukus dvitaškį pataikė Pierre’as Oriola, o Abrinesas atseikėjo dar vieną tritaškį ir, likus žaisti mažiau nei dvi minutes, nugalėtojas klausimų nebekėlė – „Barca“ pirmavo 73:58.

Nugalėtojų ekipoje geriausiai pasirodė buvęs žalgirietis Brandonas Daviesas, kuris per 22 minutes pelnė 16 taškų (6/9 dvit., 4/5 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 22 naudingumo balus.

16
22
4
80%
4/5

„Žalgirio“ gretose ryškiausiai spindėjo karjeros rezultatyvumo ir naudingumo rekordus pakartojęs Rokas Jokubaitis.

20-metis įžaidėjas per 29 minutes surinko 15 taškų (7/11 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud.), 3 rezultatyvius perdavimus, 3 perimtus ir 1 sugriebtą kamuolį, 1 išprovokuotą pražangą bei 15 naudingumo balų.

„Žiauriai smagu, – Jokubaičio pasirodymą komentavo Jasikevičius. – Dabar jis 20-metis, bet jis pas mus jau nuo 16 metų ateidavo. Atsidavimas, beprotiškas noras, kiekvienos treniruotės maksimumas. Kaip Tomas Masiulis jam pernai sakydavo, tu, Rokai, tik nepasikeisk. Mes visada atlikdavome po treniruočių metimus, jis viską daro 100 proc. Tik kad žmogus nepasikeistų. Nemanau (kad tai bus), jis turi gerą galvą ant pečių. Tik kad nepasikeistų.“

Jasikevičiaus komentaras:

Pirmuosius taškus rungtynėse žalgiriečiai pelnė sužaidus kiek daugiau nei keturias minutes, tačiau „Barcai“ pabėgti neleido – katalonai pirmavo 6:2. Panaši tendencija vyravo pirmuosius du kėlinius, mat „Barcelona“ į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 6 taškais (39:33).

Svečiai trumpam buvo pabėgę trečiajame kėlinyje, kai Brandonas Daviesas pataikė iš po krepšio, Cory Higginsas pataikė iš toli, Kuricas realizavo baudas ir „Barca“ buvo įgijusi 13 taškų persvarą (46:33). Nepaisant to, atkutę žalgiriečiai dar sugebėjo grįžti į rungtynes.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse realizavo vos 2 tritaškius iš 18 (11 proc.). Vis dėlto Kauno ekipa perėmė 17 kamuolių ir taip pagerino šio Eurolygos sezono rekordą.

„Mums tai didelis žingsnis į priekį, – apie perimtų kamuolių skaičių po mačo sakė Schilleris. – Buvome agresyvesni ir aktyvesni, užsiimdavome geresnes gynybines pozicijas. Mums tai didelis ir pozityvus žingsnis.“

Tuo metu „Barcelona“ įmetė 8 tritaškius iš 20 (40 proc.), tačiau prarado net 24 kamuolius. Palyginimui, „Žalgiris“ suklydo 19 sykių.

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 15 (7/11 dvit.), Joffrey Lauvergne‘as (3/6 dvit.) ir Nigelas Hayesas po 10.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 16 (6/9 dvit.), Kyle‘as Kuricas 15 (3/4 trit.), Nikola Mirotičius 9.