Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Šendžene prasidėjusios G grupės kovos jau pirmosiose rungtynėse žiūrovams padovanojo tikrą dramą ir nervų karą, kurį galiausiai laimėjo Dominikos Respublika (1-0).

Lotynų Amerikos atstovai po atkaklios kovos 80:76 (22:17, 25:19, 14:17, 19:23) palaužė Jordanijos (0-1) pasipriešinimą.

Pirmoje mačo dalyje Dominikos Respublika kontroliavo mačo eigą ir po dviejų kėlinių užtikrintai žingsniavo pergalės link – 47:36.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Dominikos Respublikos krepšininkai dar turėjo dviženklį pranašumą (64:53), tačiau Stambulo „Fenerbahče“ centro Ahmeto Duverioglu vedama Jordanija spurtavo 11:0 ir įpusėjus lemiamam ketvirčiui rezultatas tapo lygus – 64:64.

Įtampa aukščiausią tašką pasiekė likus pusantros minutės, kai tas pats Duverioglu persvėrė rezultatą – 74:73.

Paskutinę minutę Dominikos Respublikai vėl pavyko šiek tiek atitrūkti (79:76), tačiau likus 10 sekundžių puikią galimybę išlyginti rezultatą turėjo Jordanas Al-Dasuqi, bet jo metimas iš toli tikslo nepasiekė.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Victoras Lizas, kuris per 22 minutes pelnė 15 taškų (1/5 dvit., 3/6 trit., 4/4 baud.).

Praėjusį sezoną Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ garbę gynęs Dagoberto Pena per 3 minutes taškų nepelnė.

Artimuosiuose Rytuose įsikūrusios valstybės vedliu tapęs Duverioglu per 38 minutes pelnė 34 taškus (14/18 dvit., 6/9 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir surinko 37 naudingumo balus.

Kitose grupės rungtynėse 15 val. 30 min. susikaus Vokietija su Prancūzija.

Dominikos Respublika: Victoras Lizas 15, Eloy Vargas 12, Ronaldas Robertsas 11, Ronaldas Ramonas 10.

Jordanija: Ahmetas Duverioglu 34 (14/18 dvit., 10 atk. kam., 37 naud. bal.), Daras Tuckeris 24 (9/12 baud.), Ahmadas Alhamarshehas 8.