• Didžiąją rungtynių dalį atsilikęs „Rytas“ triumfavo po taiklaus Parachouskio metimo prasidėjus paskutinei minutei

• Martinas Gebenas galėjo rezultatą persverti, bet jo tritaškis prieš pat finalinę sireną skriejo pro šalį

• Nugalėtojams Arnas Butkevičius pelnė 26, Parachouskis – 22 taškus

Vilniaus „Rytas“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijos starte vos išsikapstė sausas, 93:91 (22:24, 24:27, 19:18, 28:22) palauždamas Utenos „Juventus“ ekipą.

Nors uteniškiai pirmavo didžiąją rungtynių dalį, sostinės ekipa įpusėjus ketvirtajam kėliniui įjungė aukštesnę pavarą ir varžovus prisivijo.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei rezultatas dar buvo lygus, tačiau Arciomo Parachouskio taškai, likus žaisti 58,6 sek., pergalę atnešė būtent vilniečiams.

Abi komandos tuomet keitėsi nesėkmingomis atakomis. Dovis Bičkauskis, likus žaisti 36 sek., prametė dvitaškį, o Derekas Needhamas, likus žaisti 14,8 sek., suklydo.

„Juventus“ po minutės pertraukėlės surezgė paskutinę ataką, kurios smaigalyje atsidūrė Martinas Gebenas. Vidurio puolėjas atakavo iš toli, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė ir „Rytas“ triumfavo.

Nugalėtojų gretose fantastišką mačą sužaidė Arnas Butkevičius, pelnęs 26 taškus ir atkovojęs 12 kamuolių. Jo sąskaitoje – 35 naudingumo balai.

Parachouskis pridėjo 22 taškus ir 7 atkovotus kamuolius.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Juventus“ pirmavo 75:67, tačiau ant kulnų vis lipę šeimininkai galiausiai išsiveržė į priekį, kai Parachouskis realizavo 38-ąją mačo minutę – 87:86.

Po dar dviejų Parachouskio taškų „Rytas“ pirmavo 91:88, tačiau Aleksandras Zacharovas smeigė tritaškį, likus žaisti 75 sekundes, ir išlygino rezultatą. Kaip paaiškėjo netrukus, tai buvo paskutinis kartas, kai rezultatas rungtynės buvo lygus.

Serijos iki dviejų pergalių antrosios rungtynės penktadienį vyks Utenoje.

„Rytas“: Arnas Butkevičius 26, Arciomas Parachouskis 22, Martynas Echodas 13, Eimantas Bendžius 12 (3/12 metimai), Rokas Stipčevičius 10.

„Juventus“: Martinas Gebenas 20 (12 atk. kam.), Tomas Dimša 19, Aleksandras Zacharovas 11, Arvydas Šikšnius ir Kenny Gainesas po 9.