Puikiai žaidusio Vaido Kariniausko traukiama Utenos „Juventus“ (19-10) Lietuvos krepšinio lygoje iškovojo antrą pergalę paeiliui. Matas Jogėla paskutinėmis sekundėmis laisvas nepataikė tritaškio ir „Juventus“ svečiuose 91:89 (25:26, 16:21, 20:18, 30:24) įveikė Klaipėdos „Neptūną“ (9-20).

Klaipėdiečiai patyrė jau trečią pralaimėjimą iš eilės.

Nutraukti nesėkmingą atkarpą galėjo Matas Jogėla. Jis likus dviem sekundėms atliko tritaškį, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė ir pergale džiaugėsi „Juventus“.

Iki mačo pabaigos likus pusaštuntos minutės po Deivido Gailiaus tritaškio ir Martyno Mažeikos dvitaškio „Neptūnas“ įgijo 7 taškų persvarą (72:65), tačiau Vaidas Kariniauskas smeigė du tritaškius iš eilės, Mindaugas Kupšas pridėjo dvitaškį ir „Juventus“ išsiveržė į priekį 73:72.

Likus penkioms minutėms rezultatas buvo lygus (77:77), bet Kariniauskas pataikė dvitaškį, Mindaugas Kupšas išprovokavo pražangą, o emocingai į tai sureagavęs Tomas Gaidamavičius užsidirbo techninę pražangą.

Uteniškiai pataikė tris baudas ir įgijo 5 taškų persvarą (82:77).

Visgi Simas Galdikas pataikė dvitaškį, Klaidas Metrikis pridėjo tritaškį ir „Neptūnas“ likus 2 minutėms priartėjo per 1 tašką (82:83).

Paskutinę minutę prasidėjo baudų metimų maratonas. Likus 18,8 sek. Deividas Gailius po Igno Vaitkaus pražangos turėjo galimybę rezultatą išlyginti, bet pataikė tik dvi baudas iš trijų ir „Neptūną“ priartino iki 1 taško (88:89).

Tuomet Gintautas Matulis pataikė vieną baudą ir likus 17 sek. „Juventus“ suteikė 2 taškų persvarą. Netrukus Martynas Mažeika ir Vaitkus pataikė po vieną baudą ir likus 12 sek. uteniškių persvara buvo 2 taškai (91:89).

Rezultatyvūs perdavimai 7

Nugalėtojams Vaidas Kariniauskas per 31 minutę pelnė 26 taškus (5/9 dvit., 4/7 trit., 4/4 baudų), atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Utenos komanda vertėsi be dviejų įžaidėjų. Prieš savaitę prie komandos prisijungęs Aurimas Urbonas savaitgalį patyrė peties traumą, o Bryantui Crawfordui jau anksčiau buvo įplyšęs blauzdos raumuo. Pastarasis į aikštę grįš po 2-3 savaičių.

„Neptūno“ komandoje aikštėje nepasirodė sunkusis krašto puolėjas Giedrius Stankevičius ir vidurio puolėjas Benas Griciūnas. Abu jie nežaidė trenerio sprendimu. Taip pat nežaidė susižeidęs Darrinas Dorsey.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 20 (4/11 dvit., 2/7 trit., 6/7 baud., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Simas Galdikas 14 (7/8 dvit., 6 atk. kam.), Martynas Mažeika (4/5 dvit., 5 atk. kam.), Klaidas Metrikis (3/3 trit.) po 13, Norbertas Giga 11 (5/5 dvit., 6 atk. kam., 5 kld.).

„Juventus“: Vaidas Kariniauskas 26 (5/9 dvit., 4/7 trit., 7 rez. perd., 25 naud.), Mindaugas Kupšas 21 (8/13 dvit., 5/7 baud., 8 atk. kam.), Ignas Vaitkus 17 (3/5 trit., 6/7 baud., 4 rez. perd.), Žygimantas Skučas 16 (4/6 dvit., 2/4 trit., 6 atk. kam.).