Nuotr.: Bengun Unal/BasketNews

Tą patį vis karojęs Erginas Atamanas buvo teisus, jo vadovaujamas Stambulo „Anadolu Efes“ klubas apgynė Eurolygos čempionų titulą.

Turkai finale Belgrade 58:57 (14:15, 15:19, 11:8, 18:15) palaužė Madrido „Real“ krepšininkus ir tapo trečiąja komanda per Eurolygos istoriją, apgynusia titulą.

Be „Anadolu Efes“ tai 2004-2005 m. padarė Tel Avivo „Maccabi“ su Šarūnu Jasikevičiumi ir 2012-2013 m. Pirėjo „Olympiakos“ su Martynu Gecevičiumi.

Tai buvo nerezultatyviausias finalas Eurolygos istorijoje. Abu klubai kartu sudėjus pelnė 115 taškų. Iki šiol šis antirekordas priklausė 2012 m. finalui Stambule, kuomet buvo pelnyta 123 taškai.

Pirmą kartą Eurolygos finalo ketverto istorijoje vienoje komandoje taškus pelnė tik 5 žaidėjai. „Anadolu Efes“ gretose pasižymėjo Vasilije Micičius, Shane'as Larkinas, Tiboras Pleissas, Bryantas Dunstonas ir Chrisas Singletonas.

Čempionų gretose rezultatyviausias buvo Micičius, per 37 minutes pelnęs 23 taškus (4/8 dvit., 4/7 trit., 3/4 baud.). Jis taip pat atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

Micičius buvo išrinktas finalo ketverto MVP. Serbas per du mačus fiksavo 19 taškų, 5,5 rezultatyvaus perdavimo, 4 atkovotų kamuolių ir 17 naudingumo balų statistiką.

„Jaučiuosi nuostabiai, – po mačo sakė Vasa. – Per penkias minutes mano nuotaika nepasikeitė. Sunku rinkti žodžius. Šie prisiminimai bus su manimi visą gyvenimą mano širdyje iki tol, kol žaisiu krepšinį ir vėliau. Niekas nebūtų įmanoma be mano komandos draugų. 4 nuostabūs metai kartu, 2 titulai. Komandinis rezultatas man svarbesnis nei MVP.“

Rezultatyvūs perdavimai 0

Rungtynes geriau pradėjo „Real“ ekipa, kuri, vedama 12 taškų ir 8 atkovotus kamuolius per pirmąją pusę surinkusio Walterio Tavareso, antrajame kėlinyje susikrovė 7 taškų pranašumą (29:22).

Visgi „Anadolu Efes“ taip pat turėjo vedlių: Shane‘as Larkinas pelnė taškus paeiliui, tritaškį įsmeigė Micičius ir po spurto 7:2 turkai kvėpavo varžovams į nugaras (29:31). Tiesa, „Real“ pozicijas šiek tiek atstatė Anthony Randolpho tritaškis prieš pat pertrauką (34:29).

Trečiasis ketvirtis pasižymėjo itin žemu rezultatyvumu. Abi komandos kartu sudėjus pelnė 19 taškų, o „Real“ vienu metu turėjo taškų pranašumą (40:33) bei turėjo ne vieną progą padidinti jį iki dviženklio, tačiau pora metimų išsisuko iš lanko.

Tuo metu „Anadolu Efes“ pasinaudojo varžovų nesėkmėmis ir kilo į šturmą: turkai surengė spurtą 12:3, o Chrisas Singletonas likus 7 minutėms iki rungtynių pabaigos sukrovė taškų persvarą (45:42).

Likus minutei po Tiboro Pleisso dvitaškio turkai atstatė turėtą 3 taškų pranašumą (58:55), tačiau netrukus Sergio Llullas atsakė dvitaškiu (57:58). Ir tai buvo paskutiniai rungtynių taškai.

Kuomet atakos ir rungtynių laikrodį skyrė 3 sekundės, „Real“ nusprendė neprasižengti ir laukti nesėkmingos varžovų atakos. Likus 6 sekundėms Larkinas metė tritaškį, nepataikė, tačiau niekas kamuolio neatkovojo ir triumfavo „Anadolu Efes“.

„Buvo neįtikėtina, kuomet sezono pradžioje viskas ėjo bloga linkme, bet turėjau daug susitikimų su žaidėjais. Padariau viską, ką galiu, po pergalės – kalbėjo Atamanas. Mano kumščiai, iškelti į viršų „Palau Blaugranoje“, kuomet mane išvarė, buvo svarbus gestas mano komandai ir organizacijai. Tai buvo ženklas, kad atsitiesime ir pateksime į finalo ketvertą. Tai yra prizas jiems už tikėjimą.“

Tuo metu „Real“ strategas Pablo Laso pripažino, jog paskutinės atakos metu buvo priimtas prastas sprendimas.

„Atsilikome vienu tašku ir mums buvo sunku apsispręsti. Dabar, kai pralaimėjome, tiesa – turėjome prasižengti. Maniau, kad likus nei 3 sekundėms galėjome apsiginti ir įgyti paskutinę ataką.

Mes neatsikovojome kamuolio ir negalėjome atakuoti. Paskutinėje atakoje jie žaidė labai protingai - išmetė tritaškį, prametė, bet mes negalėjome atkovoti kamuolio. Jei dabar manęs klausiate, ar turėjome prasižengti? Turėjome prasižengti", – sakė treneris.

Stambulo ekipos gretose išsiskyrė X faktoriumi tapęs Pleissas, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 19 taškų (7/8 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), 7 atkovoti kamuoliai bei 24 naudingumo balai.

Madrido komandai Walteris Tavaresas per 21 minutę pelnė 14 taškų (5/8 dvit., 4/6 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 20 naudingumo balų.

„Real“: Walteris Tavaresas 14 (5/8 dvit., 11 atk. kam.), Sergio Llullas 9 (2/7 dvit., 6 rez. perd.).

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 23 (4/8 dvit., 4/7 trit., 4 kld.), Tiboras Pleissas 19 (7/8 dvit., 7 atk. kam., 2 blok.), Shane'as Larkinas 10 (3/7 dvit., 1/8 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.).