Nuotr.: AFP - Scanpix
Nuotr. AFP - Scanpix

Jonas Valančiūnas po vasarą atliktų mainų pirmąjį kartą žaidė prieš buvusį klubą, o lietuvio atstovaujamas Naujojo Orleano „Pelicans“ (2-12) galiausiai nutraukė devynių nesėkmių seriją.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Willie Greeno auklėtiniai savo aikštėje 112:101 (35:22, 27:22, 21:28, 29:29) pranoko Memfio „Grizzlies“ (6-7) krepšininkus.

Arti dvigubo dublio buvęs JV prieš savo buvusią komandą per 33 minutes pelnė 15 taškų (3/4 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, 3 sykius suklydo bei 5 kartus pažeidė taisykles.

JV pasirodymas:

„Laimėti visuomet gerai, – po rungtynių kalbėjo Jonas. – Kai pavyksta pasiekti pergalę, jaučiamės gerai. Švęsime iki vidurnakčio ir keliausime į kitas rungtynes. Žaisime prieš rimtą komandą, o čia buvo tik vienerios rungtynės. Esame laimingi, bet turime laimėti dar vieną mačą.“

Paklaustas apie savo emocijas žaidžiant prieš buvusį klubą, Valančiūnas neišsiplėtė.

„Visuomet smagu juos pamatyti. Praėjo nemažai laiko ir džiaugiuosi, kad pavyko prieš juos laimėti“, – trumpai atsakė JV.

Pergalingame mače lietuvis pakartojo savo asmeninį per rungtynes įmestų tritaškių rekordą bei susmeigė 3 tolimus metimus. Paskutinį kartą Valančiūnas triskart iš toli pataikė lapkričio 3-ąją, kuomet į Finikso „Sunks“ krepšį įskraidino 3 tritaškius iš 4.

Rungtynes nuo pat pradžių geriau pradėjo šeimininkai, kurie pasiuntė varžovus į nokdauną ir pirmajame kėlinyje įgijo 16 taškų pranašumą (35:19), kurį prieš pertrauką buvo padidinę iki 20 taškų (62:42).

Visgi „Grizzlies“ nepasidavė, atsakė spurtu ir po Kyle'o Andersono dvitaškio trečiojo kėlinio pabaigoje nukirpo deficitą iki vienženklio (72:81), tačiau „Pelicans“ pergalės iš rankų nepaleido. Greeno auklėtiniai atsakė atkarpa 20:9 ir likus 7 minutėms iki mačo pabaigos po Herberto Joneso tolimo šūvio persvara sugrįžo prie 19 taškų (100:81).

Komanda: New Orleans Pelicans
Pozicija: C
Amžius: 29
Ūgis: 211 cm
Svoris: 116 kg
Gimimo vieta: Utena, Lietuva

Per likusį laiką „Grizzlies“ stebuklo nesukūrė ir turėjo pripažinti pralaimėjimą.

Po traumos į „Pelicans“ rikiuotę sugrįžęs Brandonas Ingramas per 29,5 minutės surinko 19 taškų (6/13 dvit., 1/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 3 bei prarado 4 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Memfio ekipos gretose išsiskyrė arti trigubo dublio buvęs Ja Morantas, kurio sąskaitoje per 37 minutes buvo 22 taškai (5/12 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.), 9 atkovoti kamuoliai ir 10 rezultatyvių perdavimų.

„Pelicans“: Nickeilas Alexanderis-Walkeris 21 (5/8 dvit., 2/6 trit., 5/6 baud.), Brandonas Ingramas 19 (6/13 dvit., 4 rez. perd., 4 kld.), Herbertas Jonesas 17 (3/4 trit., 6 atk. kam.), Devonte Grahamas (6/9 dvit., 4 rez. perd.) ir Jonas Valančiūnas (3/3 trit., 9 atk. kam., 2 blok.) po 15, Trey Murphy 8 (2/3 trit.).

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 23 (6/14 dvit., 2/4 trit., 5/5 baud., 5 atk. kam.), Ja Morantas 22 (5/12 dvit., 3/5 trit., 9 atk. kam., 10 rez. perd.), Stevenas Adamsas 15 (5/8 dvit., 5/7 baud., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 3 blok.), Desmondas Bane'as 14 (4/6 dvit., 2/5 trit.), Kyle'as Andersonas 13 (4/6 dvit.).