Šansą išlyginti rezultatą arba išsiveržti į priekį turėjęs „Žalgiris“ suklydo likus 6,5 sekundės. Luca Vildoza ketvirtajame kėlinyje įmetė 12 taškų, o iš viso pelnė 27 taškus ir užfiksavo karjeros rezultatyvumo rekordą. „Crvena Zvezda“ laimėjo šeštąkart paeiliui vairą perėmus Duško Ivanovičiui ir pakartojo Eurolygos pergalių rekordą po trenerio pakeitimo.

Nuotr.: zalgiris.lt

Kertiniu metu Belgrade suklydęs Kauno „Žalgiris“ (6-7) nesėkme pradėjo Eurolygos dvigubą savaitę.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai nesulaikė karjeros rungtynes sužaidusio Luca Vildozos ir 73:77 (22:14, 15:22, 21:20, 15:21) krito prieš „Crvena Zvezda“ (7-6).

Vildoza ketvirtajame kėlinyje pelnė 12 taškų, o iš viso surinko 27 taškus (6/8 dvit., 4/10 trit., 3/3 baud.), 4 perimtus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 3 klaidas ir 24 naudingumo balus.

27 pelnyti taškai – naujasis argentiniečio karjeros rezultatyvumo rekordas. Prieš tai geriausias rezultatas siekė 23 taškus, kuriuos fiksavo atstovaujant Vitorijos „Baskonia“.

Lapkričio viduryje „Crvena Zvezda“ treniruoti ėmęsis Duško Ivanovičius laimėjo šeštą kartą iš eilės. Tai – pakartotas pergalių serijos rekordas po trenerio pakeitimo.

2007-2008 m. sezone rekordą fiksavo Zvi Sherfas ir jo treniruojama Tel Avivo „Maccabi“, kurios vairą perėmęs specialistas išvedė komandą į šešių pergalių paeiliui seriją.

Nemanja Nedovičius į „Žalgirio“ krepšį sumetė 21 tašką (5/7 dvit., 2/11 trit., 5/5 baud.). Nedovičiaus ir Vildozos duetas pelnė 48 iš 77 „Crvena Zvezda“ taškų.

„Nedovičius labai draskė mūsų agresyvią gynybą, daug kartų praskyrė ją ir dėl to prisirinkome pražangų. Kažkiek nebuvome fiziški žaidžiant prieš jį. Vildozai atidavėme atakų pabaigas“, – apie varžovų lyderius kalbėjo Maksvytis.

Atsiliekant 75:77 ir likus žaisti 6,5 sekundės prasiveržęs Keenanas Evansas mėgino atlikti perdavimą baudos aikštelėje atsidūrusiam Kevarriusui Hayesui, tačiau pastarasis nesugavo kamuolio ir „Žalgiris“ skaudžiai klydo.

Rezultatyvūs perdavimai 2

„Nieko nekeisčiau. Kamuolį duočiau į Keenano arba į Edgaro Ulanovo rankas, – komentavo Maksvytis. – Neturiu komandai jokių priekaištų. Kovėsi, buvo rungtynėse. Kelis kartus turėjome trapią persvarą, kurios nepavyko išsaugoti.“

Pražanga sustabdytas Vildoza pataikė baudas ir padidino „Crvena Zvezda“ pranašumą iki 77:73. Paskutinėje atakoje Rolands Šmits išmetė tolimą metimą, bet jis nebuvo tikslus.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ pirmavo po Hayeso taškų (68:65), bet tuomet Nedovičius įmetė dvitaškį, Vildoza pataikė sudėtingą dvitaškį besibaigiant atakai skirtam laikui, po to iškart perėmė kamuolį žalgiriečiams besiišsimetant jį ir išlygino rezultatą – 71:71.

Tolimas metimas pratęsė Vildozos atkarpą iki 7 taškų iš eilės ir vėl prikėlė sausakimšą Aleksandro Nikoličiaus halę (74:71).

Sirgaliai savo herojui skandavo „Argentina! Argentina!“

Pirmajam kėliniui besibaigiant Karolis Lukošiūnas pataikė iš toli ir „Žalgiris“ buvo priekyje 22:12, bet tada serbai atsakė atkarpa 12:5 ir pavijo svečius iš Kauno (24:27).

„Kai buvo plius 10 taškų, galėjo būti dar daugiau, – tinklalapiui BasketNews rūbinėje sakė Ulanovas. – Paėmė ir sugrįžo dukart varžovas. Jeigu mes susikrauname pranašumą, jie mato, kad nėra problemų sugrįžti per dvi minutes. Tas irgi blogai.

Išėjome gerai, nuo pat pradžių, kodėl gi nepadarius 15 taškų ar dar daugiau. O viskas baigėsi klaidomis ir metimais iš eilutės. Ką čia ir kalbėti. Gaila, toks pralaimėjimas.“

„Žalgiris“ vertėsi be traumuoto Luko Lekavičiaus ir Kaune dėl ligos likusių Igno Brazdeikio bei Manto Kalniečio.

Kauniečiai pralaimėjo ketvirtą kartą per paskutines penkerias rungtynes.

Dėl išretėjusios sudėties „Žalgiris“ į Belgradą vežėsi jaunuolius Motiejų Krivą ir Kajų Kublicką. Pastarasis savo šanso sulaukė pirmo kėlinio pabaigoje, kai žengęs į aikštę dešimčiai sekundžių debiutavo stipriausiame Senojo žemyno turnyre.

18-metis išėjo su užduotimi dukart varžovus stabdyti pražangomis.

„Crvena Zvezda“: Luca Vildoza 27 (4/10 trit.), Nemanja Nedovičius 21 (2/11 trit.), Stefanas Lazarevičius 8.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 18 (4/6 trit., 8 atk. kam.), Kevarriusas Hayesas ir Edgaras Ulanovas – po 14.

Kauno komanda ketvirtadienį namuose susikaus su Madrido „Real“, tuo metu „Crvena Zvezda“ sav aikštėje priims Milano „Emporio Armani“.