Nuotr.: USA TODAY Sports-Scanpix
Nuotr. USA TODAY Sports-Scanpix

Šiąnakt Dalase veiksmo netrūko: Los Andželo „Lakers“ (31-7) užfiksavo 66-erius metus nematytą rezultatą, LeBronas Jamesas sužaidė rungtynes, kokių dar nebuvo sužaidęs, Luka Dončičius prarado savitvardą, o Rickas Carlisle‘as mačą baigė rūbinėje.

35
44
58%
11/19
7

Galų gale pergalę 129:114 (45:27, 34:31, 20:28, 30:28) šventė „Lakers“, kurie išvykoje pranoko „Mavericks“ (23-15). Tai buvo jau penktasis „Mavericks“ pralaimėjimas per pastarąsias septynerias rungtynes.

Jamesas per 32 minutes pelnė 35 taškus (11/19 dvit., 3/6 trit., 4/5 baudos), atkovojo 16 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei 3 sykius suklydo. Tai buvo pirmasis atvejis LeBrono karjeroje, kuomet jis per vieną mačą pelno bent 35 taškus bei sugriebia 15 kamuolių.

Jamesas pagal įmestus metimus iš žaidimo (12,193) šiose rungtynėse aplenkė Michaelą Jordaną ir pagal šį rodiklį jau yra ketvirtas žaidėjas NBA istorijoje.

„Mavericks“ tempęs Dončičius surinko 25 taškus (7/14 dvit., 1/5 trit., 8/13 baudos), atkovojo 10 ir prarado 6 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei užsidirbo 3 asmenines pražangas.

Antrajame kėlinyje, kuomet „Mavs“ atsiliko 56:75, slovėnas tiesiog suplėšė savo marškinėlius.

Būtent pirmoje dalyje „Lakers“ užfiksavo istorinį pasiekimą ir taip įtvirtino savo pergalę. Kalifornijos ekipa per pirmąją rungtynių pusę surinko 79 taškus – daugiausiai nuo 1954-1955 m. sezono.

Svečiai į priekį šovė jau pirmajame kėlinyje. JaVale‘as McGee pataikė dvitaškį, Avery Bradley bei Jamesas smeigė po tritaškį, dar du taškus pridėjo Kyle‘as Kuzma ir „Lakers“ jau pirmavo 24:9, o po pirmojo kėlinio turėjo 18 taškų persvarą – 45:27.

Antrajame ketvirtyje vaizdas nesikeitė. LeBronas pataikė iš vidutinio nuotolio, Kuzma surinko 4 taškus paeiliui ir „Lakers“ ilgąją pertrauką pasitiko turėdami 21 taško pranašumą – 79:58.

„Mavericks“ trečiajame kėlinyje dar buvo sumažinę deficitą iki 10 taškų (81:91), bet „Lakers“ vėl įjungė aukštesnę pavarą ir jau ketvirtajame kėlinyje atstatė triuškinamą persvarą – 110:89.

Rungtynės anksčiau laiko baigėsi ir vyriausiajam „Mavericks“ treneriui Rickui Carlisle‘ui. Šis nenorėjo sutikti su tuo, jog „Lakers“ gavo teisę panaudoti trenerio iššūkį bei už ginčus su arbitrais buvo išvarytas.

„Lakers“ gretose šį kartą nežaidė nugarą susitrenkęs Anthony Davisas.

„Mavericks“: Luka Dončičius 25 (7/14 dvit., 1/5 trit., 10 atk. kam., 7 rez. perd., 6 kld.), Timas Hardaway 22 (3/9 trit.), Sethas Curry 16 (3/6 trit.), Bobanas Marjanovičius 14 (4/8 dvit., 10 atk. kam.), Dorianas Finney-Smithas 13 (2/9 trit.).

„Lakers“: LeBronas Jamesas 35 (11/19 dvit., 3/6 trit., 16 atk. kam., 7 rez. perd.), Kyle‘as Kuzma 26 (7/14 dvit., 2/8 trit.), Dwightas Howardas ir Rajonas Rondo (3/9 dvit.) po 10.