Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Trečiajame kėlinyje dominavimą pademonstravęs ir vėliau pabėgęs Kauno „Žalgiris“ triumfavo Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finale.

Fotogalerija

Šarūmo Jasikevičiaus auklėtiniai sekmadienio vakarą „Švyturio“ arenoje Klaipėdoje 80:60 (24:21, 15:15, 21:7, 20:17) nugalėjo Vilniaus „Ryto“ krepšininkus.

Paskutinį kartą „Žalgiris“ KMT finale pergale džiaugėsi 2018-aisiais metais, kai taip pat Klaipėdoje nugalėjo „Ryto“ ekipą.

Po dviejų kėlinių 3 taškų (39:36) persvarą turėjęs „Žalgiris“ į antrąją rungtynių pusę sugrįžo su trenksmu.

Edgaro Ulanovo, Luko Lekavičiaus ir Zacho LeDay pastangomis kauniečiai trečiajame kėlinyje sumetė 21 tašką, patys praleido 7 ir taip „Ryto“ klubą pranoko trigubai.

Trečiojo kėlinio pabaigoje sukurtas spurtas 9:2 žalgiriečius pakėlė į pavydėtinas aukštumas, o jų pranašumas po trisdešimties žaidimo minučių išaugo iki 17 taškų – 60:43.

Ketvirtajame ketvirtyje vaizdas nesikeitė, o dar didesnę persvarą susikrovęs „Žalgiris“ po metų pertraukos susigrąžino KMT čempionų titulą.

Finalinio KMT ketverto naudingiausiu žaidėju trečią kartą istorijoje buvo pripažintas Ulanovas, kuris finale pelnė 13 taškų (4/5 dvit., 0/4 trit., 5/6 baud. met.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas bei surinko 16 naudingumo balų.

„Rytas“ rungtynėse prarado 16 kamuolių, kai „Žalgiris“ suklydo 10 kartų. Kauniečiai antroje mačo pusėje sumetė 41 tašką, o sostinės krepšininkai – 24.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas ir Zachas LeDay (4 atk. kam.) po 13, Jockas Landale‘as 11, Lukas Lekavičius 10, Paulius Jankūnas 8 (7 atk. kam., 17 naud. bal.), Nigelas Hayesas 6, Artūras Milaknis ir Thomasas Walkupas (8 rez. perd.) po 5.

„Rytas“: Francisco Cruzas 14 (6 atk. kam.), Eimantas Bendžius 13 (6 atk. kam.), Terrellas Holloway 9 (4 rez. perd.), Arnas Butkevičius ir Evaldas Kairys (4 atk. kam.) po 8.