Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Damianas Lillardas dominavo puolime ir pasiekė įspūdingą karjeros rezultatyvumo rekordą, tritaškiu išplėšė pratęsimą, kuriame jo vedama Portlando „Trail Blazers“ (19-26) namie 129:124 (27:23, 26:34, 34:35, 26:21, 16:11) įveikė „Golden State Warriors“ (10-35).

61
56
100%
16/16
7

Lillardas per 45 minutes įmetė 61 tašką (6/17 dvit., 11/20 trit., 16/16 baudos), taip pat atkovojo 10 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 1 kamuolį. Prieš tai jo rekordas buvo 60 taškų, kurie buvo surinkti šį sezoną, lapkričio mėnesį vykusiame mače su Bruklino „Nets“.

Lillardas tapo pirmuoju krepšininku NBA istorijoje, kuriam pavyko pelnyti bent 60 taškų ir įmesti bent 10 tritaškių. 61 taškas – naujasis „Blazers“ klubo rekordas.

Įžaidėjas taip pat tapo tik šeštuoju krepšininku NBA istorijoje, kuriam pavyko daugiau nei vieną kartą įmesti 60 taškų.

Daugiau nei 50 taškų Lillardas įmetė 7-ąjį kartą. Tarp vis dar žaidžiančių krepšininkų daugiau tokių rungtynių turėjo tik Jamesas Hardenas ir LeBronas Jamesas.

Dar vienas Lillardo rekordas – jis sužaidė rezultatyviausias NBA rungtynes per Martino Liuterio Kingo dieną.

11 taiklių tritaškių yra asmeninis Lillardo ir „Blazers“ klubo rekordas.

Šį sezoną Lillardas vidutiniškai per 36 minutes įmeta po 27,9 taško, atkovoja po 4,2 kamuolio ir atlieka po 7,6 rezultatyvaus perdavimo.

Lillardas štai tokiu sudėtingu tritaškiu išplėšė pratęsimą, kuriame „Blazers“ šventė pergalę:

„Blazers“: Damianas Lillardas 61 (11/20 trit., 16/16 baudos, 10 atk. kam.), Hassanas Whiteside’as 17 (21 atk. kam., 6 bl.), Anfernee Simonsas 15, Carmelo Anthony 14 (9 atk. kam.), Gary Trentas 11 (1/10 trit.).

„Warriors“: Alecas Burksas 33 (9/9 baudos, 7 atk. kam., 8 rez. perd.), D’Angelo Russellas 27 (8 atk. kam., 9 rez. perd.), Ericas Paschallis 22 (13 atk. kam.), Marquese’as Chrissas 14.