Septintoji pirmojo NBA atkrintamųjų etapo dvikova tarp Denverio „Nuggets“ ir Jutos „Jazz“ komandų pateisino kiekvieno krepšinio gerbėjo lūkesčius.

100%
4/4
40%
2/5

Po itin atkaklios kovos lemiamą dvikovą 80:78 (26:21, 24:15, 15:24, 15:18) laimėjo „Nuggets“ krepšininkai, kurie Vakarų konferencijos pusfinalyje susitiks su Los Andželo „Clippers“.

Denverio ekipa tapo vos 12-ąja komanda NBA istorijoje, kuriai pavyko panaikinti 1-3 serijos deficitą.

Abi komandos nenuilstamai žaidė taškas į tašką visą ketvirtąjį kėlinį ir mačo eiga sprendėsi paskutinėmis rungtynių sekundėmis.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei „Nuggets“ pirmavo 78:76, tačiau Mike‘as Conley pakabino kamuolį Rudy Gobertui, kuris ataką užbaigė dėjimu ir, likus 47,5 sekundės, rezultatą išlygino – 78:78.

Michaelas Malone‘as iš karto paprašė minutės pertraukėlės, kuri buvo išpildyta puikiai. Nikola Jokičius išdegino praktiškai visas 24 atakai skirtas sekundes bei realizavęs sudėtingą puskablį vėl išvedė „Nuggets“ į priekį (80:78). Kaip parodė laikas, šie serbo taškai buvo pergalingi.

Likusios 17,4 sekundės buvo beprotiškos. Mitchellas pradėjo lemiamą „Jazz“ ataką, tačiau jam kamuolį išmušė šalia stovėjęs Gary Harrisas. Kai jau atrodė, kad į greitą ataką pasileidę „Nuggets“ uždarys rungtynes, Torrey Craigas prametė metimą iš po krepšio.

Likus 4,5 sekundės Gobertas atkovojo kamuolį ir perdavė jį Conley. Šis bėgdamas paleido tritaškį su sirena, tačiau lankas išspjovė kamuolį ir „Nuggets“ krepšininkai pasileido į euforiją.

„Buvo puiki kova, nežinau, ką daugiau pasakyti. Esu be žodžių“, – po pergalės sakė Murray.

„Dauguma komandų būtų pasidavusios, ypač įvertinus tai, jog esame čia 57 dienas be savo šeimos narių“, – pridėjo Malone‘as.

Būtent Jokičiaus žvaigždė šiąnakt spindėjo ryškiausiai. Serbas per 39 minutes pelnė 30 taškų (10/18 dvit., 2/5 trit., 4/4 baudos), atkovojo 14 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir 2 sykius suklydo.

Tuo metu Jamalas Murray prie pergalės pridėjo 17 taškų (6/15 dvit., 1/6 trit., 2/2 baudos), 4 rezultatyvius perdavimus, 2 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį.

„Jazz“ į rungtynes sugrąžinęs Mitchellas per 43 minutes įmetė 22 taškus (7/14 dvit., 2/8 trit., 2/2 baudos), sugriebė ir prarado po 9 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei blokavo metimą.

Pirmoje rungtynių dalyje situaciją kontroliavo „Nuggets“. Gary Harrisas smeigė tritaškį, Michaelas Porteris pelnė taškus su pražanga, o Craigas įkrovė iš viršaus ir antrojo ketvirčio pradžioje Denverio ekipos persvara šoktelėjo iki 14 taškų – 37:23.

„Nuggets“ toliau nemažino apsukų ir po penkių iš eilės Porterio taškų bei Nikola Jokičiaus dėjimo jie įgijo rekordinę 19 taškų persvarą – 46:27.

Vis tik po ilgosios pertraukos atkutęs Mitchellas su savimi pažadino ir likusią „Jazz“ komandą. Mitchellas realizavo abi baudas, pridėjo metimą viena ranka, atseikėjo tritaškį bei vienas pats surengė 9:0 spurtą, po kurio „Jazz“ deficitas sumenko iki 10 taškų – 45:55.

Michaelas Malone‘as paprašė minutės pertraukėlės, tačiau tai Jutos komandos nesustabdė. Royce‘as O‘Nealas smeigė tritaškį, Mitchellas pridėjo dar vieną dvitaškį ir „Jazz“ atsilikimas jau siekė viso labo 5 taškus (55:60). „Jazz“ ketvirtąjį kėlinį pasitiko turėdami identišką deficitą – 60:65.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 30 (10/18 dvit., 14 atk. kam.), Jamalas Murray 17 (6/15 dvit., 1/6 trit.), Michaelas Porteris 10 (2/4 trit., 9 atk. kam.).

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 22 (7/14 dvit., 2/8 trit., 9 atk. kam., 9 kld.), Rudy Gobertas 19 (8/13 dvit., 18 atk. kam.), Jordanas Clarksonas 10.