Pergalę iškovoję prancūzai išsaugojo lietuvių viltis žengti į kitą etapą.

Nuotr.: FIBA

Gyvybiškai svarbią pergalę lietuviams iškovojo Prancūzijos rinktinė (3-1).

Vincento Collet auklėtiniai B grupės mače 81:68 (19:19, 25:15, 8:16, 29:18) įveikė Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkus (2-2).

Pergalės atveju bosniai būtų užsitikrinę vietą kitame etape ir užkirtę kelią Lietuvai, tačiau dabar mūsiškių likimas atsidūrė jų pačių rankose. Kad žengtų toliau, Kazio Maksvyčio auklėtiniai privalo įveikti Vengriją ir Bosniją ir Hercegoviną.

Mačas prasidėjo lygiai ir po pirmojo kėlinio nė viena komanda neįgijo pranašumo (19:19), tačiau puikų antrąjį ketvirtį sužaidę prancūzai (25:15) į pertrauką išėjo su dviženkliu pranašumu (44:34).

Trečiajame kėlinyje prancūzai turėjo 12 taškų pranašumą (52:40) ir jau atrodė, jog perlauš rungtynes, tačiau bosniai nepasidavė: atsakė atkarpa 13:0 ir po Johno Robersono tritaškio likus 8 minutės iki mačo pabaigos persvėrė rezultatą (54:53).

Likus 6 minutėms rezultatas buvo lygus – 59:59, tačiau Evano Fournier vedami prancūzai spurtavo 14:6 ir po Terry Tarpey dėjimo likus pusantros minutės sukrovė 9 taškų pranašumą (74:65).

Per likusį laiką bosniai stebuklo nesukūrė ir turėjo pripažinti pralaimėjimą.

Naudingiausiai prancūzų gretose žaidė Thomasas Heurtelis, kuris per 31 minutę surinko 14 taškų (2/7 dvit., 3/4 trit., 1/1 baud.), 7 atkovotus kamuolius, 8 rezultatyvius perdavimus ir 24 naudingumo balus.

Bosnių ekipoje Miralemas Halilovičius, Jusufas Nurkičius ir Džananas Musa pelnė po 14 taškų. Tačiau pastarajam tai nebuvo naudingas mačas. Musa pataikė 4 metimus iš 10, 6 sykius suklydo ir surinko 4 naudingumo balus.

Bosnija ir Hercegovina: Miralemas Halilovičius (7/10 dvit., 5 atk. kam.), Džananas Musa (4/10 met., 6 kl.) ir Jusufas Nurkičius (10 atk. kam.) po 14, Johnas Robersonas 13 (3/8 trit.), Edinas Atičius 10 (5 rez. perd., 0/5 trit.).

Prancūzija: Guerschonas Yabusele 15 (5 atk. kam.), Evanas Fournier (2/9 trit.) ir Thomasas Heurtelis (7 atk. kam., 8 rez. perd.) po 14, Rudy Gobertas 11 (12 atk. kam.), Vincentas Poirier 9 (7 atk. kam.).